Zajímavost: Propiska je nebezpečnější než střelná zbraň


			Zajímavost: Propiska je nebezpečnější než střelná zbraň

Celostátní svaz německého pojišťovnictví (GDV) zveřejnil 7. dubna 2017 informace, které se týkají příčin smrti v Německu. Zajímavým faktem je, i když možná s příměsí černého humoru, že ročně zemře v této zemi 300 osob kvůli tomu, že spolknou některou z částí obyčejné propisky.

Tato informace ještě více vynikne při srovnání s počtem obětí střelných zbraní. Jestliže v Německu ročně zahyne 300 lidí „díky“ propisce, tak obětí střelných zbraní je toliko 70. GDV chce touto zprávou zdůraznit, že obvykle pociťovaná rizika často neodpovídají skutečnému ohrožení.

Ale i další údaje zveřejněné GDV jsou frustrující. Není překvapivé, že velmi nebezpečné jsou sport a zábava. Zhruba 3,9 mil. osob se při těchto aktivitách zraní a pro asi 10 000 osob to současně znamená poslední hru. Ale bez nebezpečí to není ani v domácnosti, neboť počet úrazů se v tomto případě pohybuje kolem 3 milionů. K úrazům v domácnosti dochází například na základě pádu při výměně žárovky, při krájení zeleniny nebo může  jít o poranění o střepy.


Mohlo by vás zajímat: Brexit a Gibraltar. Zvoní pojišťovnám hrana?


GDV vybrala jistě zajímavé a početné úrazy. V centru jeho pozornosti jsou však i jiné oblasti, a to zejména silniční provoz a ohrožení chodců. 95 % nehod, kdy je postižen chodec, je registrováno v obcích. Zhruba každý třetí uvnitř obcí usmrcený účastník silničního provozu je chodec. V roce 2015 to bylo 377 chodců z celkových 1 048 osob.

V závěru tiskového sdělení GDV zdůrazňuje, že kdo se chce ochránit, měl by začít u reálných rizik, jako jsou úraz, smrt, pracovní neschopnost atd. Lze dodat, že tato a další rizika pokrývají příslušná pojištění.

Spolková republika Německo měla k 31. prosinci 2015 celkem 82,2 milionu obyvatel. Ke konci roku 2015 bylo účinných 25,7 mil. pojistných smluv soukromého úrazového pojištění  a ke konci roku 2016 to bylo 25,6 mil., tj. o 0,5 % méně. V roce 2015 vykázaly pojišťovny sdružené v GDV v rámci úrazového pojištění celkem 794 000 pojistných událostí.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články