Zveřejněna Ročenka TOP FinTech 50 2019


			Zveřejněna Ročenka TOP FinTech 50 2019
4.12.2019 Zahraničí

Evropské finanční startupy mají stále vyšší hodnotu. Podle jedné studie je lze aktuálně cenit na 177 miliard EUR.A nedávno byl zveřejněn i žebříček 50 TOP evropských FinTech firem.

Pro zásadní navýšení hodnoty fintech startupů nejvíce přispěly podniky N26 a Revolut. Dalšími v pořadí byly podle deníku Handelsblatt platební služby jako Adyen a Klarna, anebo zprostředkovatelé úvěrů Funding Circle a OakNorth. Asi 40 startupů má už dnes hodnotu vyšší než 1 miliarda USD. K takovým patří zmíněný N26 a úroková platforma Deposit Solutions.

Zveřejněn byl i žebříček 50 TOP FinTech firem za rok 2019. Mezi nejlepšími evropskými startupy je na prvním místě Raisin, dalšími v pořadí jsou Onfido, Monzo a Revolut. Tři posledně jmenované podniky mají sídlo v Londýně. Raisin poskytuje evropským střadatelům přístup k atraktivním a zajištěným denním a fixním vkladům na celém kontinentu, stejně jako ke globálním diverzifikovaným a nákladově výhodným portfoliím ETF.


Mohlo by vás zajímat: Petr Jedlička prozradí, které segmenty klientů negativně ovlivňují cenu POV


Řada firem má své sídlo v Berlíně. Stefan Franzke, partner ve společnosti Berlin, jež evropskými penězi podporuje mladé firmy, vysvětluje: „V žádném jiném městě se nevyvíjejí FinTechy se srovnatelnou rychlostí a úspěchem. A je k tomu celá řada důvodů: podniky připravené kooperovat, finančně silní investoři a kreativní talenty. To vše je tady k dispozici, a to vše potřebují startupy pro zahájení svého podnikání.“

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Potřebujete obchodní nebo osobní půjčku

Mr barry,  6. 12. 2019

Potřebujete obchodní nebo osobní půjčku?
Přejete si refinancovat svou společnost?
Naše společnost sídlí v Asii, Americe a Evropě. Poskytujeme půjčku každému jednotlivci a společnosti s úrokovou sazbou 2% ročně. Pro více informací email wongafinancesloans@gmail.com, Telefonní číslo: +1 (732) 708-4323

RSS

Související články