ČNB potvrdila dvoumiliónovou pokutu pro ZFP akademii


			ČNB potvrdila dvoumiliónovou pokutu pro ZFP akademii
21.8.2012 Legislativa

Česká národní banka potvrdila své rozhodnutí z letošního dubna a potvrdila pokutu ve výši dvou miliónů korun, kterou uložila společnosti ZFP akademie.

Společnost ZFP akademie od ledna 2009 do května 2011 vyžadovala od osob, které pro ni měly v pozicích obchodních zástupců zprostředkovávat pojistné smlouvy třetím osobám, uzavření tzv. Kombinace finančních produktů. Tato kombinace sestávala z investičního životního pojištění, penzijního připojištění, stavebního spoření a kapitálového životního pojištění.

Společnost tedy vyžadovala od osob, které se měly podílet na její zprostředkovatelské činnosti v pojišťovnictví, složení vstupního poplatku jako nutnou podmínku nezbytnou pro výplatu příštích odměn za tuto zprostředkovatelskou činnost.

Tím společnost jednoznačně porušila zákon o pojišťovacích zprostředkovatelích.


Nedosažitelné výnosy

To ale nebylo jediné provinění, kterého se společnost dopustila. Možná ještě mnohem horší byla propagace a prezentace produktů penzijního připojištění a životního pojištění v rámci modelových příkladů, obsažených v příručce, nazvané ZFP v kostce. (Pro méně znalé nutno doplnit, že výnosové křivky vždy směřovaly výrazně směrem vzhůru – pozn. red.)

S příručkou byli povinně seznamováni potenciální spolupracovníci a zájemci o finanční produkty právě ve zmíněném období říjen 2009 až květen 2011.

ZFP tak porušila povinnost vykonávat činnost s odbornou péčí.


Pokuta dva milióny

A tak ptáčka lapili. Alespoň jednoho z mnoha. Toho, o kterém jsme to všichni, kteří se v oboru pohybujeme, věděli.

Pokutu musí ZFP zaplatit do 30 dnů od nabytí právní moci. Další odvolání není možné.

ZFP akademie je na českém trhu 17 let. Má vlastní síť seminárních hotelů. Na svých webových stránkách hlásí, že se v současné době mění na ZFP Group.

ČNB, DŠ

Zdroj: ČNB, DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Zfp ok

Riela,  20. 2. 2013

Dobrý den, abych přidala i svůj názor, jsem u zfp 3 roky. Vse je přesně tak jak jsme se domluvili se sponzorem. Provize nám přišly do 2 měsíců. Přišlo mi 20tis. Moc se nedivím ostatním finanční poradcům, ze proti tomu na internetu tak bojuji, protože tahle firma jim musí do par let vypálit rybník.

ZFP akademie

Chris,  13. 6. 2021

Souhlasím s Vámi. Také jsem u této společnosti již dlouho a mohu jen potvrdit Vaše slova.

:D

Jaroslav Dobrocký,  20. 3. 2013

Tak to je sice možné, pokud lidé budou tak nepředvídatelně  slyšet na vzdělání, provize, férový přístup jako já!
Bohužel Vás ujišťuji, že není vše tak, jak vypadá ...kupříkladu: nechte si zpracovat totožný produkt (hovořim o KZP) u jiné finanční zprostř. firmy (většinou se jedná o jiný název produktu, ale obsahově je totožný) a zjistíte, že v kalkulaci získaného předpokládaného kapitálu se čísla poněkud liší.... to jen, až dostanete za svůj program provizi, tak abyste věděla, kde ten rozdíl vzniknul :).... a kdo ho zaplatí?? VY! ale dostala jste provizi, super :D ...

Reference

Honza,  18. 2. 2013

Byl jsem zástupci této společnosti osloven a nestačil jsem se divit. Garantovaný úrok 30% p.a. při 100000 kč jsem opravdu nikde jinde neviděl, opravdu borci... Zejména u zastaralých produktů, které přinesou zhodnocení když 3% p.a., tak hodně.
I kdybych neinvestoval do kapitálových trhů, je selským rozumem jasné, že to sčítání úroků nefunguje. Ale důvěřivci schopní podepsat i ty největší nesmysly se najdou...

Od ZFP radši dál

Klient (bývalý),  5. 2. 2013

Se ZFP mám z dřívější doby také zkušenosti, doporučil mě je jeden známý, kterému jsem věřil a to jsem neměl dělat, nejmenovaný pracovník nám celé rodině nasekal smluv, některé duplicitní, jiné nevýhodné, pak ho vykopli a ten hasič co místo něho přišel blekotal o pojištění atd, tak jsme všechno zdokumentovali, předali a prd, nikdy jsme neviděli ani kačku, pořád jen ujišťování, ale jak viděli, že už z nás žádný biznis nekouká tak se na nás vykašlali, ZFP nikdy více.

Nedám ti Mirku už žadnej handicap!

Karel Dolejš,  30. 8. 2012

Ještě jednou fuj. Na golfu panu guvernérovi nedám žádný handicap, porazím ho, slušnost neslušnost, také není slušnej, protože neumí udržet svý nochsledy, aby neškodily. Styďse Mirku.

Kája

Kdyžnevím, nekecám!

Pavel Podhradský,  30. 8. 2012

.. ale v Česku kybic, je norma. Mám pocit, že je to tu samej držitel Nobelovy ceny za ekonmii. Tak se na to podívejme. V momentě, jak jste informovaní o pojišťovacím trhu, jste pro pojišťovny nebezpečný partner, protože se nedáte obalamutit. ZFP podává jen informace a rozhodnutí je jen na Vás. Bez ZFP společnosti by jste se k informacím těžce dostávali. Je samozřejmé, že nejde o Armádu spásy a nikdo to dělat zadarmo nebude. Pět let jsem byl školen v Allianz pojišťovně a poznal pojišťovací trh. Ty pojišťovny, to jsou gauneři, ne ti co informují lidi, aby se vyznali a orientovali. Proto jim jdou po krku a pokuta je jen další tah na svobodu informací. Stáváme se totalitní zemí, kde velké pojišťovací společnosti řvou na ty, kteří se nedají a dovedou se na ně připravit. FUJ ČNB, jde o lobystickou bandu finančníků, která se bojí o svá procenta do svých kapes.

Svoboda informací

Roman Kolář,  1. 9. 2012

Nejde o pokutu za zveřejnění svobodných informací, ale o mimo jiné o pokutu za to, že ZFP používá při náborování praktiky, které nejsou daleko finančnímu multilevelu. Pokud pro vstup do systému musíte uzavřít kombinaci, aniž by se Vás kdokoli zeptal, jestli to, či ono potřebujete, nebo zda je to pro vás vhodné, je to zcela jistě špatně. Kupování si lidí částí provize z jejich produktů, je další kapitola a těch polopravd a lží kolem, je na lopatu. Samospotřebitelství do finančního poradeství prostě nepaří.

ZFP

Petr Schwarz,  30. 8. 2012

No v této republice je bráno finanční poradenství hodně pod úroveň. V západním světě lídé chápu, že je skvělá myšlenka mít nezávislého fin. poradce, ale je opravdu tak nezávislý jak o sobě tvrdí?? Dám ruku do ohně, že žádná ze zdejší finančně poradenských firem není nezávislá, prošel jsem pár seminářů u firem o kterých jsem si myslel že by to mohly dělat jinak jak uvádějí, ale po pár seminářích jsem věděl, že se jedná o stejný kabát jen měl jinou barvu. Já osobně zastupuji Kooperativu, je to silná pojišťovna s dobrými produkty a skvělým managementem, umožňují také externí podnikání, což mi osobně  vyhovuje. Bohužel opravdu solidní a nezávislá společnost na ČR trhu není.
Přeji všem mnoho úspěchu Petr Schwarz Kooperativa.

dotaz na Petra Schwarze z Kooperativy

Jana Hrachovcová,  31. 8. 2012

Dobrý den Petře, podle čeho se pozná nezávislost firmy z vašeho pohledu? Děkuji. :-) Jana

nezávislost finančního poradce...

Vít Suchý,  4. 9. 2012

....se pozná velmi jednoduše, milá Jano. Když vás nějaký poradce, který se vydává za nezávislého ( a je jedno, jestli se jedná o firmu nadnárodní nebo "one man show")osloví, položte mu kontrolní otázku - jakou má hodinovou taxu za poradenství. Pokud zjistíte, že Vám chce někdo plánovat finance zadarmo a jeho jedinou odměnou bude, že uzavřete nějakou pěkně vypečenou, jím doporučenou pojistnou smlouvu nebo jiný finanční produkt,tak jej žeňte pěkně daleko, netřeba asi komentovat dál...

Pan Ptáček

Tomáš Marný,  26. 8. 2012

A to by mě zajímalo,
pro kterého podvodníka dělá pan Vogel Ptáček,
když se tady rozohňuje nad těmi zloději,
co hrabou pouze na sebe.
Jak to je, pane Ptáčku? Alturista? :-)

Je super, když pojišťovák druhé poučuje, co jsou to okolo za hajzly a že jen pojišťováci to dělají správně. Pro lidi, s láskou, to nejlepší .... :-)