AXA se zbavuje pojišťovacích aktivit v Řecku


			AXA se zbavuje pojišťovacích aktivit v Řecku

Poslední květnový den oznámil francouzský koncern AXA, že dokončil prodej svých aktivit v životním i neživotním pojištění v Řecku. Ty odkoupila Generali. Cena transakce činila 167 milionů EUR.

Na konci loňského prosince informovala AXA o dohodě s Generali, podle níž se odprodej uskutečnil. Tento krok byl podle vyjádření zástupců francouzského koncernu uskutečněn v souladu s pokračováním cesty „zjednodušování“ podle skupinové strategie. Záměr se tak povedlo zrealizovat v plánovaném termínu do konce 2. čtvrtletí 2021.

AXA v Řecku patřila v roce 2019 sedmá příčka v neživotním pojištění a osmá příčka v životním pojištění na trhu. Pojišťovna nabízela široké portfolio produktů více než 600 000 zákazníkům. Pro AXA Řecko pracovalo 249 zaměstnanců. Odbyt se uskutečňoval diverzifikovanými cestami včetně exkluzivního partnerství v bankopojištění s Alpha Bank, makléřské sítě, pojišťovacích agentů i přímého prodeje. Konsolidované výsledky finančního roku 2019 vykázaly hrubé tržby z pojistného ve výši 168 milionů EUR a zisk ve výši 15 milionů EUR.


Mohlo by vás zajímat: Martin Diviš: Lidé a svoboda. Tyto dva faktory určují samu podstatu Kooperativy


AXA prodává i jinde

Loni na konci listopadu AXA informovala o jednání s Gulf Insurance Group (GIG) o odprodeji pojišťovacích aktivit na Středním Východě. Ty zahrnují akcionářské podíly ve společnostech AXA Gulf, AXA Cooperative Insurance Company a AXA Green Crescent Insurance Company.

GIG je největší pojistitel v regionu Perského zálivu, opírající se o globální sílu a expertní know-how Fairfax, stejně jako o regionální znalost trhu zprostředkovanou společností KIPCO, jeho akcionáře.

Jedna část transakce se týká také Yusuf Bin Ahmed Kanoo (YBA Kanoo), jednoho z největších konglomerátů v Perském zálivu, jenž prodá své akcionářské podíly v AXA Gulf a AXA Cooperative Insurance Company.


Mohlo by vás zajímat: Claudie Maříková: Klienti se o sjednané pojištění více zajímají


Podle podmínek smlouvy se zbavuje AXA svého vlastnictví a svých operací na Středním Východě v celkové hodnotě asi 269 milionů USD (225 milionů EUR).

AXA konsoliduje v souladu se strategií „zjednodušení“ své aktivity i jinde ve světě. Už v únoru 2020 byl oznámen záměr koncernu Generali získat dceřinou společnost AXA v Malajsii.

Rovněž v únoru 2020 byla veřejnost informována o podpisu dohody o převzetí společností AXA v České republice, Slovenské republice a v Polsku koncernem UNIQA se sídlem ve Vídni. U této transakce za přibližně miliardu EUR už closing ve všech třech zemích proběhl. V Polsku už bylo sloučení dokončeno, v ČR a v SR se očekává letos v létě formou legal merger.


Mohlo by vás zajímat: Proč jsou zranění žen při autonehodě závažnější?


Skupina AXA je jedním z největších pojistitelů a specialistů na asset management na světě, pro který pracuje asi 153 000 zaměstnanců. Ti obsluhují celkem na 105 milionů klientů v 54 zemích. Její akcie jsou kotovány na burze v Paříži.

Zdroj: AXA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články