Generali PPF ovládne dvě rumunské pojišťovny


			Generali PPF ovládne dvě rumunské pojišťovny
25.6.2008 Akvizice a fúze

Společnost Generali PPF Holding uzavřela dohodu se společností PPF Investments (PPFI), na jejímž základě získá kontrolu nad rumunskými pojišťovnami ARDAF a RAI. Pokud transakci schválí regulační orgány, bude moci holding rozšířit působnost v Rumunsku, které společnost považuje ze velice důležitý trh.

"Rumunsko je pro nás strategickým trhem, který v posledních letech zaznamenal nejvýraznější růst v rámci Evropské unie," uvedl šéf Generali Group a předseda představenstva Generali PPF Holding Sergio Balbinot. V pojišťovně ARDAF by měl holding získat 72,7 procenta akcií, v RAI pak 99,9 procenta.

Díky transakci by se vliv holdingu v Rumunsku měl zdvojnásobit, takže by mu patřilo asi 11,7 procenta trhu. Skupina rozšiřuje i distribuční kanál, a to prostřednictvím sítě asi 8000 zástupců, které má po celé zemi.

Společnost S.C. Asigurare si Reasigurare Ardaf nabízí životní i neživotní pojištění a loni činil objem hrubého předepsaného pojistného v přepočtu 48,4 milionu eur (zhruba 1,2 miliardy Kč). Většina z této částky připadá na neživotní pojištění a pojištění zodpovědnosti za provoz motorových vozidel. Pojišťovna se zaměřuje hlavně na drobnou klientelu.

Společnost Roumanie Assurance International (Rai) má v Rumunsku dominantní postavení v oblasti cestovního a zdravotního pojištění. Loni Rai vybrala na hrubém předepsaném pojistném v přepočtu 7,8 milionu eur (asi 188 milionů Kč).

Generali PPF Holding působí ve 12 zemích střední a východní Evropy. Holding spravuje prostřednictvím svých dceřiných společností aktiva téměř deset miliard eur a poskytuje v regionu služby devíti milionům klientů. Sídlo má v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v České republice v Praze. Generali PPF Holding je společný podnik Assicurazioni Generali (51 procent) a PPF Group (49 procent).

Zdroj: E 15

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

RSS

Související články