ASPAR CZ: Firmy brzy pochopí význam dobrého risk managementu


			ASPAR CZ: Firmy brzy pochopí význam dobrého risk managementu
14.4.2011 Pojistný trh

Vliv japonského zemětřesení, které zemi postihlo 11. března 2011, na zajistné smlouvy není zcela jednoznačný. Katastrofa sice připraví o zisk zajišťovny v prvním čtvrtletí letošního roku, ale stabilita trhu nebude narušena. Na konferenci Asociace specialistů pojištění a řízení rizik České republiky to konstatoval Mgr. Pavel Nepala ze společnosti Renomia.

"Zajišťovací trh je v současné době velmi propracovaný a je mnohem stabilnější, než tomu bylo dříve," vysvětlil Nepala. Dodal, že v průběhu letošního dubna se obnovují zajistné smlouvy. Uzavření mnoha kontraktů však bylo odloženo o tři měsíce, protože není jisté, jaký dopad může mít japonská katastrofa na výši sazeb.

Za optimistickou lze považovat zprávu o uzavíráni smluv se zajistiteli v USA. Tam totiž k žádnému cenovému navýšení zatím nedošlo.

Jak bude vypadat obnova zajistných smluv v Evropě, se ukáže teprve v nejbližších měsících, dodal.

České i evropské pojišťovny jsou podle Nepaly dobře kapitálově vybaveny a očekávají růst ekonomiky. V České republice se bude dál rozvíjet nabídka specializovaných produktů stejně jako poradenství, s touto nabídkou související. Lze očekávat, že firmy rovněž pochopí význam prevence i dobrého risk managementu.

Zdroj: Dagmar Šístková

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS