ČAAS: O prázdninách meziročně klesl počet zásahů na silnicích o 40 %


			ČAAS: O prázdninách meziročně klesl počet zásahů na silnicích o 40 %
2.10.2020 Pojistný trh

Letošní letní motoristická sezóna byla kvůli dopadům koronavirových opatření odlišná od předchozích let. Podle členů České asociace asistenčních společností (ČAAS) zasahovala jejich asistenční vozidla během července a srpna 2020 u téměř 51 tisíc nepojízdných vozidel v ČR i v zahraničí, což je o 40 % méně než vloni. Tradičně převažovaly zásahy na tuzemských silnicích, nejčastěji pak šlo o poruchy způsobené závadou motoru, defektem pneumatiky, převodovky nebo startérem či nehody vozidel.

Češi trávili dovolenou raději v tuzemsku

Kvůli obavám z nákazy Covid-19 i omezením při cestování do zahraničí zvolila řada českých občanů dovolenou v ČR. Potvrzují to zkušenosti asistenčních společností zastoupených v ČAAS. Během letošní letní sezóny členové asociace ČAAS poskytli asistenční pomoc 42 tisícům motoristů na území České republiky. Mezi nejčastější problémy motoristů patří podle statistiky asociace poruchy (motor, baterie, spojkový pedál, startér, chlazení), nehoda (střet vozidel, střet se zvěří, čelní sklo), vlastní zavinění (defekt pneu, vybitá baterie, zabouchnutí klíčů, záměna paliva).


Mohlo by vás zajímat: TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2019 v Česku dle oPojištění.cz


Na dovolenou v cizině se jezdilo k „sousedům“, lákalo i Chorvatsko

Bilance realizovaných asistenčních zásahů ČAAS potvrzuje, že do zahraničí se letos vydalo méně řidičů. Letos v létě pomohly asistenční společnosti téměř 8 500 českým řidičům při cestách v zahraničí, což je výrazný pokles oproti minulému roku. „Češi tak zřejmě kvůli obavám z koronavirových opatření i dopravních komplikací na hranicích raději volili dovolenou v tuzemsku,“ zhodnotil letní sezónu Vladimír Fuchs, generální ředitel asistenční společnosti Europ Assistance a člen prezidia ČAAS.

Vyšší podíl asistenčních zásahů v zahraničí pravidelně vykazují okolní země, tedy Slovensko, Rakousko, Německo a Polsko. V tradiční dovolenkové destinaci, Chorvatsku, pomáhaly českým řidičům v nouzi speciální asistenční týmy, které sem přes letní sezónu každoročně vysílají některé asistenční společnosti. „Jedná se o česká odtahová vozidla s českou posádkou, která významně usnadní komunikaci s motoristou v nouzi,“ upřesňuje Marek Jaroš, ředitel asistenční společnosti Global Assistance. Letos tyto asistenční týmy zajistily 400 zásahů, nejčastěji operovaly u severního pobřeží Chorvatska.


Mohlo by vás zajímat: Tahle země je pro starý!


„Asistenční zásahy provádíme stále za přísných bezpečnostních opatření. Pokud je nutné převézt nepojízdné vozidlo do servisu, nabízíme klientům možnost přepravy náhradním vozidlem,“ říká Zbigniew Macura, provozní ředitel Allianz Partners pro severní a východní Evropu a viceprezident ČAAS. Odtahová vozidla jsou po každém výjezdu pravidelně dezinfikována a řidiči dodržují pravidla omezeného kontaktu a používají roušky a ochranné prostředky.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články