ČSOB Pojišťovna míří na startupy


			ČSOB Pojišťovna míří na startupy

ČSOB Pojišťovna začíná podporovat aktivity v méně tradičních oblastech, jako jsou například inovativní projekty a startupy. Nyní poskytuje unikátní pojistnou ochranu i uživatelům carsharingové platformy SmileCar. Chce tak zajistit řidičům i majitelům větší pocit bezpečí při sdílení aut. Mluvčího pojišťovny Petra Milaty jsme se zeptali na několik otázek.

Autopůjčovny jsou považovány z pohledu pojištění za vysoce rizikové, co vedlo vaši pojišťovnu k zapojení do tohoto projektu?

Finanční sektor, především pak pojišťovnictví a bankovnictví, jsou obecně vnímány jako konzervativní a nepružné. Rádi bychom toto vnímání zvláště u mladší generace pozměnili. Ve spolupráci s ČSOB bankou, která poskytuje Smile Caru platební řešení pro uživatele platformy, nabízíme tomuto startupu spolupráci a know-how.


Mohlo by vás zajímat: AUTO GO v ceně povinného ručení. Pokryje odtah, nové pneu nebo právní asistenci v zahraničí


Jaká rizika jsou pojišťovnou ČSOB u projektu SmileCar kryta?

Chápeme, že pronájemce a ani nájemce nedokáže ovlivnit veškeré události při provozu na dopravních komunikacích. Chceme tak ochránit obě dvě strany před finančními riziky, která oběma stranám hrozí a která by mohla mít dopad do osobní roviny. Pro uživatele nabízíme po čas zápůjčky pojištění povinného ručení, jedná se o krátkodobé duplicitní pojištění ke stávajícímu povinnému ručení daného vozidla, a dále pak kryjeme havarijní pojištění tohoto vozidla.

V rámci tohoto projektu si může vozidlo půjčovat i „cizí" osoba, jak je v takovém případě řešeno pojištění?

Prostřednictvím stránek startupu se mohou půjčovat vozidla, která jsou registrovaná v ČR na českých SPZ a mají zde v ČR uzavřeno dlouhodobé povinné ručení.

Je automobil krytý i pojištěním zpronevěry vozu?

Riziko zpronevěry je pojištěno. Zdůrazňujeme ale, že se jedná o pilotní projekt. Naším cílem je poznávat specifický proces carsharingu a průběžně dopracovávat veškeré aspekty a specifika, která se jistě v průběhu nejbližších měsíců objeví. Pro nás se jedná o velmi zajímavý produkt, který nám imponuje svojí uživatelskou jednoduchostí a minimem byrokracie. V tomto projektu využíváme naše letité zkušenosti v oboru, aktuálně jsme překročili hranici 600 000 vozidel pojištěných na OPV v portfoliu naší pojišťovny. Carsharing nepřidává auta na silnici, ale naopak efektivním způsobem užívá vozidla stávající.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články