Francie zvyšuje daň z pojištění. Peníze půjdou na fond pro oběti terorizmu.


			Francie zvyšuje daň z pojištění. Peníze půjdou na fond pro oběti terorizmu.

Francouzská vláda rozhodla o navýšení daně z neživotního pojištění, aby mohla financovat národní garanční fond pro oběti terorismu a dalších trestných činů.

Národní garanční fond pro oběti terorismu a trestných činů vznikl v roce 1986, uvalením daně na komerční neživotní pojistné produkty. Fond dlouhá léta plnily peníze z více jak 80 milionů smluv autopojištění, z pojištění majetku a firem.

Od roku 2015 však ve Francii došlo k velkému množství útoků a z fondu byly odškodněni pozůstalí 230 obětí teroristických, či jiných násilných činů. Plus další stovky francouzských občanů, kteří byli zraněni. Jen za poslední dva roky bylo z fondu vyplaceno stejně, jako za celou dobu jeho existence od roku 1986 do 2014, tedy okolo 4 tisíc škod.

Vzhledem k rychlosti poklesu uloženého kapitálu se ministerstvo financí rozhodlo o navýšení daně z neživotního pojištění a to o 1,6 eur na 5,9 eur za smlouvu.

Rozhodli jsme se, po shodě s Michalem Sapinem, (francouzským ministrem financí), že zvýšíme solidární příspěvek na 5,9 euro,“ uvedla Juliette Meadel, státní ministryně pro pomoc obětím. „Navýšení přinese ročně dalších 140 milionů eur,“ dodává.

Zdroj: businessinsurance.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články