Británie opět zvýšila daň vztahující se na neživotní produkty a zdravotní pojištění


			Británie opět zvýšila daň vztahující se na neživotní produkty a zdravotní pojištění
5.10.2016 Zahraničí

Vláda ve Velké Británii již podruhé během necelého roku zvýšila fiskální daň na nadstandardní zdravotní pojištění a neživotní pojistné produkty. Britská asociace pojišťoven navýšení daně ostře odsoudila.

Fiskální daň uvalená na britské pojistné produkty zvaná IPT, byla vládou navýšena na 10 % s platností od 1. října 2016. Jedná se o zvýšení z 9,5 %, na které byla tato daň navýšena v listopadu loňského roku z 6 %. V obou případech se změna dotkla více jak 50 milionů pojistných smluv občanů, kteří si připlácejí za nadstandardní služby ve zdravotnictví, a kteří využívají neživotní pojistné produkty.

Ředitel britské asociace pojišťoven (ABI) Huw Evans, toto navýšení ostře odsoudil a označil jej za „obírání odpovědných občanů“. „Za necelých 12 měsíců byla IPT zvýšena o 66 %. Klient, který si například připlácí za nadstandardní služby ve zdravotnictví tak zaplatí ročně o 52,5 liber více.

Výši IPT reguluje vláda Velké Británie a vztahuje se i na většinu neživotních produktů s výjimkou pojištění vesmírných lodí, námořních lodí a letadel. Na její zvýšení doplatí hlavně ti, kteří se nejvíce starají o svou pojistnou ochranu.

Občané, kteří se snaží pojistit svůj majetek a nebýt tak přítěží státu v případě možných škod jsou novou daní zatíženi a doplácí tak opět na svou odpovědnost. Druhé navýšení za méně než rok, navíc dělá z IPT největší inflační faktor,“ dodává Ředitel ABI Evans.

K podobným krokům ze strany vlády došlo v posledních týdnech i na Slovensku, kde Vláda schválila 8% nepřímou daň na neživotní produkty. V případě Británie je však IPT viditelně součástí každé pojistné smlouvy, zatímco na Slovensku by měla být daň skryta v ceně samotného pojištění.

Zdroj: covermagazine.co.uk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články