Generali prodává dceřinou společnost v Belgii


			Generali prodává dceřinou společnost v Belgii

Generali prodává svoji dceřinou společnost v Belgii společnosti Athora Holding. Na základě příslušného ujednání by měl italský pojišťovací koncern se sídlem v Terstu za svoje podíly obdržet jako první tranši částku 540 mil. eur. Po dokončení celé transakce může koncern Generali prý počítat ještě s přílivem výnosů z kapitálu ve výši 150 mil. eur.

Prodej belgické dceřiné společnosti Generali má být uzavřen podle jí zveřejněných informací ve druhé polovině roku 2018. Generali však zůstane v Belgii nadále přítomná a pojišťovací řešení a podpůrná opatření bude nabízet v rámci svých globálních aktivit (Global Business Lines) a prostřednictvím aktivit její společnosti Europ Assistance. Jako finanční poradce u této transakce funguje londýnská filiálka Deutsche Bank. V uplynulém období se v některých médiích objevila zpráva, že zájem o tuto dceřinou společnost Generali má rovněž Allianz.

Pojišťovna Generali Belgie je jedenáctým největším pojistitelem v Belgii. Přes síť více než 1000 nezávislých pojišťovacích makléřů nabízí širokou paletu pojištění pro fyzické osoby i firmy. Pokud jde o společnost Athora, toto převzetí je její první koupí, co se týče neživotního pojištění.

Nabízí pojistitelům řešení prodeje celých podniků, převodů kmene a zajištění, aby se jim uvolnil kapitál, manažerské kapacity a provozní prostředky. Jejími nejdůležitějšími dceřinými společnostmi jsou životní pojišťovna Athene Lebensversicherung AG se sídlem ve Wiesbadenu (SRN), pojišťovna Aegon Ireland plc se sídlem v Dublinu (Irsko) a zajišťovna Athora Life Re (Bermudy).


Mohlo by vás zajímat: Brexit: Hiscox si vybral Lucembursko


Generali ve svém vyjádření zdůraznila, že tato transakce je výrazem jejího soustavného úsilí o optimalizaci mezinárodního působení. Po prodeji společností Generali v Guatemale, Panamě, Kolumbii, Nizozemsku a Irsku je tato „belgická“ transakce dalším krokem v naplňování její zahraniční strategie. Celková hodnota uzavřených a již zveřejněných transakcí přesahuje 1,1 mld. eur, což je více než původně stanovený cíl ve výši 1 mld. eur.  

Rok 2017 byl pro Generali náročný. Ukazuje se ovšem, že její celková strategie je úspěšná. Ve výroční zprávě za rok 2017 je použito pravdivé motto „Přes přírodní katastrofy vyděláno více peněz“. I když vichřice v Německu a Francii vyvolaly značné škody, přesto vzrostl v prvním čtvrtletí 2018 provozní výsledek Generali ve srovnání se stejným obdobím roku 2016 o 5 % na 1,25 mld. eur. Je pak vcelku logické, že ustaly úvahy a komentáře o prodeji životního pojištění Generali v Německu.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články