Herwart: Klienti Generali nahlásili škody za 70 milionů


			Herwart: Klienti Generali nahlásili škody za 70 milionů
20.11.2017 Pojistný trh, Škody

Po řádění orkánu Herwart z konce října nahlásili klienti pojišťovně Generali škody za téměř 70 milionů korun.

„Díky posíleným týmům likvidátorů i mobilních techniků se však již téměř 60 % retailových majetkových škod podařilo vyřešit. Na dalších usilovně pracujeme,“ říká Jan Marek, tiskový mluvčí pojišťovny Generali, a doplňuje: „Kolegové i nadále pracují ve speciálním režimu, nahlášené škody řeší a prohlížejí i během víkendů. Jen na zálohách jsme již klientům vyplatili přes osm milionů korun.“

Klientské centrum Generali první den po větrném víkendu odbavovalo až osminásobný zájem klientů, a to jak na telefonech, tak také na webovém nebo facebookovém chatu. 


Mohlo by vás zajímat: Pojištěné škody: Herwart byl 2. nejničivější vichřicí v ČR


Orkán se prohnal celou Českou republikou, nejvíce škod Generali nahlásili klienti z Ústeckého, Středočeského a Jihomoravského kraje. „Nejčastěji se jedná o škody, jako jsou poškozené střešní krytiny i konstrukce střech. Dalšími typickými škodami jsou ty, které vznikly kvůli pádu stromů či větví jak na stavby, tak na automobily,“ doplňuje Jan Marek.

Nejvíce škod je tak nahlášeno na nemovitostech, následují škody na majetku firem a podnikatelů a třetí nejčastější pojistné události se budou hradit z havarijního pojištění. 

Silný vítr si nevybírá, proto se pracovníci Generali v terénu setkávají i s kuriózními případy. Jedním z nich je zahradní trampolína, kterou silný vítr nadzvedl a po sérii přemetů ji mrštil na jednu ze stěn sousedního domu. Trampolína přitom poškodila nejen zateplenou fasádu, ale také francouzské okno.

Zdroj: Generali Pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články