Generali a hokej: Pojišťovna pomáhá zlepšit 14 lidských osudů


			Generali a hokej: Pojišťovna pomáhá zlepšit 14 lidských osudů

Na poslední zápasy všech mužstev české nejvyšší hokejové ligy přišlo na zimní stadiony po celé republice 74 552 lidí. Kromě zážitku z hokeje tím nepřímo podpořili i čtrnáct hokejových fanoušků, kteří se kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu nebo nešťastné životní události musí poprat s nelehkým osudem. Za každého návštěvníka totiž Generali prostřednictvím své nadace těmto vybraným lidem věnuje 25 korun.

O tom, komu pomoc Generali zamíří, rozhodovala jednotlivá hokejová družstva. A množství věnovaných peněz se odvíjelo od toho, kolik diváků přijde na jejich poslední extraligový zápas před tím, než se rozběhne play-off. Nejvíc diváků – 10 194 -  na stadion v posledním kole soutěže přilákalo derby HC Dynamo Pardubice a Mountfield Hradec Králové. Díky tomu pak pardubickému týmovému chráněnci, kterým byla Petra, Generali věnuje 254 850 korun.

Celkem pak Generali mezi čtrnáct lidi rozdělí 1 894 450 Kč. „Částku vybranou při utkání v Mladé Boleslavi s Třincem jsme se kvůli cílenému bojkotu zápasu ze strany fanoušků BK Mladá Boleslav rozhodli zdvojnásobit,“ upřesnil Jan Marek. 


Mohlo by vás zajímat: Brexit může ohrozit pojišťovnictví na Gibraltaru


Jedním z obdarovaných je i jednadvacetiletý Dan, jehož ve dvou letech potkal nešťastný úraz hlavy, a vlivem mozkové obrny došlo k postižení všech končetin. Dan je od té doby plně závislý na pomoci svého okolí. To mu ale nebrání v tom, aby v rámci možností sportoval, potkával se s lidmi a studoval střední praktickou školu. V zimě jezdí na monoski a během letní sezony na terénní čtyřkolce cimgo.

Ačkoliv hokejová utkání svého oblíbeného týmu Aukro Berani Zlína může sledovat pouze online, jako velkému fanouškovi mu neuteče téměř žádný zápas. Ten poslední mu díky návštěvnosti 3954 lidí přinesl 98 850 korun. „Vybraná částka poslouží k úpravě koupelny na bezbariérovou. Zároveň se pořídí přídavný pohon určený na standardní mechanický vozík a zajištěna bude i takzvaná odlehčovací služba v domově Barborka v Kroměříži,“ říká Honza Marek, mluvčí pojišťovny Generali. Jednotlivé příběhy podporovaných lidí najdete na webu stránkách www.generalihokej.cz.

Generali zapojuje fanoušky do Virtuální ligy

Pojišťovna Generali je od sezony  2016/2017 hlavním partnerem hokejové extraligy. Fanoušky do hokejového dění vtahuje i prostřednictvím hry Generali PUK, ve které každý může poměřit své síly se všemi fanoušky napříč extraligou. Jejím cílem je dosáhnout co nejdelší série úspěšných hodů pukem do středového kruhu hokejového hřiště. V letošní sezoně je navíc možné hrát virtuální ligu, která kopíruje reálná utkání nejvyšší hokejové soutěže. Ve hře se také objevuje několik nových prvků jako sběr mincí, úkoly a obchod pro nákup vylepšení. Hra je k dispozici pro chytré telefony a tablety s operačním systém Android a iOS.

Zdroj: Generali

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články