Jan Matoušek se stal výkonným ředitelem České kanceláře pojistitelů


			Jan Matoušek výkonným ředitelem  České kanceláře pojistitelů

Od 1. července 2016 dojde ke sjednocení řízení profesních organizací českých pojišťoven. Výkonným ředitelem České kanceláře pojistitelů (ČKP) byl jmenován Mgr. Jan Matoušek, stávající výkonný ředitel České asociace pojišťoven (ČAP) a jednatel servisní společnosti SUPIN. Na pozici výkonného ředitele ČKP  rezignoval JUDr. Ing. Jakub Hradec, který však v ČKP zůstává a byl jmenován zástupcem výkonného ředitele a technickým ředitelem organizace.

Druhou zástupkyní nového výkonného ředitele ČKP a provozní ředitelkou ČKP se stala JUDr. Stanislava Hojdová. Cílem sjednocení vedení těchto organizací je zefektivnění využívání lidských i technických zdrojů, kterými jednotlivé společnosti disponují, a posílení expertní pozice skupiny.

V České republice je touto změnou aplikován organizační model, který úspěšně funguje např. v Rakousku, kde profesní organizace pojišťoven pracují pod jednou hlavičkou. Jan Matoušek ve funkci výkonného ředitele ČKP nahrazuje Jakuba Hradce, který stál v čele ČKP od jejího založení v roce 1999 a který i nadále zůstává v ČKP na manažerské pozici technického ředitele. „Velmi si vážím toho, co Jakub Hradec udělal pro povinné ručení v ČR. Jeho zkušenosti v tomto oboru považuji za nepostradatelné, a proto jsem, stejně jako celá správní rada ČKP, velice rád, že bude i nadále naší odbornou oporou. Věřím, že nový výkonný ředitel ČKP Jan Matoušek na práci Jakuba Hradce plynule a úspěšně naváže,“ řekl RNDr. Jakub Strnad, Ph.D., předseda správní rady České kanceláře pojistitelů.

„ČKP se pod vedením Jakuba Hradce stala uznávanou odborně i technicky zdatnou organizací, pro pojistný trh je tak dobrou zprávou, že se rozhodl zde i nadále profesně působit. ČKP ročně odškodní tisíce motoristů, kteří jsou nabouráni nepojištěnými řidiči, pomáhá motoristům při komplikovaných nehodách se zahraničním prvkem či zjednodušuje přivolání pomoci s nepojízdným autem prostřednictvím Linky pomoci řidičům 1224. ČKP profesionálně zabezpečuje všechny činnosti určené zákonem včetně správy garančního fondu a fondu zábrany škod,“ okomentoval své jmenování Jan Matoušek, nový výkonný ředitel ČKP.

Úzká spolupráce ČAP a ČKP je pro budoucnost pojistného trhu nezbytná. „Sloučení vedení obou organizací umožní jasně definovat a naplňovat společnou strategii a napomůže realizovat příští výzvy např. v oblasti digitalizace a autonomních vozidel,“ vysvětluje změny Ing. Martin Diviš, MBA, prezident České asociace pojišťoven.

Zdroj: ČKP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články