Novým výkonným ředitelem ČAP se stane Jan Matoušek


			Novým výkonným ředitelem ČAP se stane Jan Matoušek

Prezidium České asociace pojišťoven (ČAP) jmenovalo na základě výběrového řízení novým výkonným ředitelem Jana Matouška, který se funkce ujme 10. srpna. Jan Matoušek tak nahradí dlouholetého výkonného ředitele Tomáše Síkoru.

Pojišťovny a jejich produkty jsou důležitou a dlouhodobou součástí života každého občana, živnostníka i firmy. Těším se na to, že Česká asociace pojišťoven bude pod mým vedením dále posilovat svoji roli jako aktivní a transparentní partner vlády v legislativním procesu, napomáhat kultivaci trhu vedením spotřebitelského dialogu, akcentem na vzdělávání a samoregulaci a bude otevřena spolupráci s partnery na finančním trhu a podnikatelskými organizacemi,“ uvedl Jan Matoušek.

V Janu Matouškovi získává pojišťovnictví respektovaného odborníka, který má za sebou kariéru například v bankovnictví, ale i v diplomacii a státní správě. Jeho zkušenosti se neomezují jen na oblast finančních služeb, ale dlouhodobě se zabývá rovněž vzděláváním a finanční gramotností, což jsou velmi aktuální témata současnosti. Chtěl bych mu popřát v pozici výkonného ředitele ČAP mnoho úspěchů a věřím, že se nám společně podaří pracovat ve prospěch českého pojistného trhu a jeho klientů,“ konstatoval prezident ČAP Martin Diviš.

Ve výběrovém řízení zvítězil nad Dušanem Baranem, bývalým finančním ředitelem České spořitelny a Soňou van Deelenovou, generální ředitelkou Svazu českých a moravských výrobních družstev.


 

Mgr. Jan Matoušek

Vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně. Působil jako vrchní ředitel kabinetu ministra průmyslu a obchodu, generální sekretář Italsko-české obchodní a průmyslové komory a jako rada Velvyslanectví České republiky v Římě pověřený vedením obchodního úseku. Od roku 2008 zastával funkci náměstka výkonného ředitele v České bankovní asociaci. Věnuje se také problematice podpory výchovy a vzdělání z pozice předsedy správní rady Nadačního fondu ČBA pro podporu vzdělání.

 

 

Zdroj: ČAP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články