Regina Ovesny-Straka odchází ze slovenské Kooperativy


			Regina Ovesny-Straka odchází ze slovenské Kooperativy

Slovenská pojišťovna Kooperativa vstoupí do nového roku s novým vedením. Generálním ředitelem a předsedou představenstva se stane 1. 1. 2016 Vladimír Bakeš. Regina Ovesny-Straka odchází i z čela Slovenské asociace pojišťoven.

 

Regina Ovesny-Straka nastoupila do vedoucí pozice Kooperativy v květnu tohoto roku a k 31. prosinci již skládá funkci. Rovněž odchází i z postu předsedkyně Slovenské asociace pojišťoven. Její odstoupení z VIG přišlo jen dva týdny po té, co z Kooperativy náhle po třech letech odešel Peter Hagen, který rovněž končí ke konci roku. Důvodem jeho odstoupení byly oficiálně „neshody v dlouhodobé vizi společnosti“. Peter Hagen přitom působil ve VIG na různých postech více než 25 let a jeho manažerská smlouva měla končit v roce 2018. Na postu člena představenstva společnosti Kooperativa končí i Erik Nikmon.

Náhlá změna ve vedení pojišťovny překvapila i investory a akcie VIG, obchodované na vídeňské burze, se za poslední dva týdny propadly o 6 procent a dosáhly tak nejnižších hodnot od roku 2009.

Dozorčí rada jmenovala generálním ředitelem a předsedou představenstva Vladimíra Bakeše, který je v současné chvíli generálním ředitelem a předsedou představenstva v Komunální pojišťovně. Ta rovněž spadá do skupiny VIG. Od začátku roku 2016 bude Bakeš působit na obou postech současně.

Zdroj: hn.hnonline.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články