Karel Waisser: Klienti Slavia pojišťovny se mají v novém roce na co těšit


			Karel Waisser: Klienti Slavia pojišťovny se mají v novém roce na co těšit
17.1.2022 Pojistný trh

Je za námi další pandemický rok. Neexistuje oblast, která by nebyla kovidem zasažena. Přesto se našly situace, které stojí mimo koronavirové dění a jež stojí za to si připomenout. Osobností pojistného trhu jsme se tak v tradiční novoroční anketě zeptali na zhodnocení průběhu uplynulého roku a na klíčové momenty nadcházejícího roku 2022. V dnešním zamyšlení představí své postřehy generální ředitel Slavia pojišťovny Karel Waisser.

Rok 2021 pro nás byl i přes výzvy, kterým jsme čelili, úspěšný. Charakterizovala jej velká pojistná událost v souvislosti s krachem CK FIRO-tour, tornádo na Moravě, řádění živlů v jiných částech republiky, požáry a řada dalších pojistných událostí. Hlavně ale nám vyrazil dech český parlament, který rozhodl o monopolizaci cizinců. Přes rozpor tohoto kroku s naším i evropským právním řádem.


Mohlo by vás zajímat: NewSpace: Komerční vesmírné projekty fokusem pojistitelnosti


Tyto nečekané události, navíc koncentrované do jednoho roku, jasně ukázaly profesionalitu našeho týmu a finanční sílu společnosti. Přesto jsme pokračovali v rozvoji a implementaci řady novinek jak pro naše klienty, tak i obchodní partnery.

Věřím, že v letošním roce dojde k harmonizaci našeho podnikatelského prostředí s evropskou legislativou a vytvoření standardního konkurenčního prostředí.

Jako největší novinku pro rok 2022 zmíním náš nový produkt PRO Zdraví, který začínáme nabízet s novým rokem. Jde o pojištění úrazu a nemoci, které v těchto dnech postupně uvádíme na trh. Na rozdíl od podobných produktů u konkurence poskytuje např. denní odškodné za léčení úrazu a dorovnání obvyklého příjmu při pracovní neschopnosti a má spoustu dalších předností.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Důchodová deforma II


Primárně jde o produkt pro klienty, kteří chtějí zabezpečit sebe a své příjmy proti nenadálým a nahodilým událostem. Za zmínku stojí také naše pojištění privátního majetku „Šťastný domov“ a pojištění živnostníků. Obě vstupují do roku 2022 obohaceny o prvky IT asistence, které klienti mohou využít nejen v případě pojistné události, ale také při instalaci nových přístrojů či při řešení běžných poruch. 

Připravujeme i další novinky, a to jak v oblasti produktů a rizik, tak i služeb. Naši současní i budoucí klienti se tedy rozhodně mají na co těšit.

Karel Waisser
Generální ředitel Slavia pojišťovny

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Aha

Jiri Hrubec,  18. 1. 2022

Jako, ze začnete likvidovat škody jo?

RSS

Související články