Maurick Schellekens: Koupí Aegonu posilujeme svoji pozici v regionu


			Maurick Schellekens: Koupí Aegonu posilujeme svoji pozici v regionu

NN Group oznámila, že dosáhla dohody o koupi pojišťovny Aegon v České republice a na Slovensku za celkovou částku 155 milionů eur. Generálního ředitele NN pro Českou republika a Slovensko Mauricka Schellekense jsme se zeptali na důvody této akvizice a na plány se značkou Aegon.

Proč NN Group koupila právě Aegon ČR a Aegon SR? 

Pro NN Group byla koupě Aegon ČR a Aegon SR příležitostí posílit svou přítomnost a pozici na dvou velkých trzích střední a východní Evropy prostřednictvím regionální a strategické akvizice. Česká republika a Slovensko představují v oblasti životního pojištění atraktivní trhy se silným růstovým potenciálem daným růstem GDP a nízkou propojištěností.

Sloučením obou společností se zároveň NN otevírají nové obchodní příležitosti, možnosti inovací produktů, distribuce i služeb. Další výhodou jsou dodatečné úspory a synergie nákladů.

Co si NN Group od koupě Aegonu ČR a SR slibuje? 

NN je společnost známá svojí odborností a zdravým finančním managementem. Aegon je známý svou efektivností, silnou orientací na zákazníka a je špičkou v používání nových technologií v pojišťovnictví. Kombinací těchto faktorů vznikne ještě silnější a zákaznicky lépe orientovaná firma, která může lépe reagovat na změny v chování zákazníků a technologický pokrok.


Mohlo by vás zajímat: NN kupuje Aegon v Česku a na Slovensku. Cena 155 milionů €


Co se změní pro české zákazníky obou společností? 

Do schválení koupě příslušnými regulátory se nebude měnit nic. Obě společnosti budou fungovat samostatně. Měnit se nebudou ani produkty, které zákazníci z nabídky NN a Aegon mají – ceny a podmínky zůstávají stejné. Časem může dojít ke změně názvů jednotlivých produktů. Jakékoliv takové změny oznámíme samozřejmě zákazníkům včas.

Jak to bude se značkou Aegon na českém trhu? 

Do schválení koupě příslušnými regulátory bude Aegon fungovat samostatně. Potom počítáme s tím, že v průběhu roku 2019 dojde k rebrandingu a značka Aegon z českého trhu postupně zmizí (na jiných trzích Aegon bude fungovat dál).

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články