Pojištění vozidel v UK: Rekordní úroveň pojistného


			Pojištění vozidel v UK: Rekordní úroveň pojistného

Zajímavá informace přišla z Velké Británie. Průměrné zaplacené pojistné v pojištění motorových vozidel vzrostlo ve Spojeném království v roce 2017 o 9 % a dosáhlo rekordní úrovně ve výši 481 liber (cca 14 tis. Kč). Zastavení dalšího případného růstu pojistného je možné jen v případě realizace reformy systému odškodnění.

Tyto údaje vyplývají z přehledu ABI (Asociace britských pojistitelů) o vývoji nákladů pro spotřebitele v oblasti pojištění motorových vozidel. Tento tržní přehled sleduje vývoj pojistného, které spotřebitelé skutečně za pojištění motorových vozidel zaplatili, tudíž nikoli nabízeného pojistného, a prokazuje, že:

  • ve čtvrtém čtvrtletí 2017 průměrné zaplacené pojistné za komplexní pojištění motorového vozidla činilo 493 liber. To byla nejvyšší čtvrtletní hodnota od počátku sběru dat v roce 2012, přičemž byla vyšší o 6 % ve srovnání se čtvrtým čtvrtletím 2016;
  • průměrné pojistné zaplacené za celý rok 2017 dosáhlo 481 liber a bylo o 9 % vyšší než v roce 2016. Také v tomto případě to byla nejvyšší hodnota od počátku sběru dat v roce 2012.  V průměru bylo nutno u každé pojistné smlouvy vynaložit navíc 40 liber;
  • průměrný náklad (tj. pojistné pro spotřebitele) na pojištění motorových vozidel tak vzrostl od roku 2014 o cca 29 %.

Mohlo by vás zajímat: Pojištění kybernetických rizik: Víte, jak na něj?


Z těchto důvodů ABI požádala vládu UK o pomoc při redukci růstu pojistného tím, že vláda co nejrychleji zavede reformu ohledně úpravy úrovně odškodnění pro rozsáhlé škody na zdraví (diskontní míra), aby byl zajištěn spravedlivý systém pro žadatele i klienty pojišťoven. ABI také požaduje, aby vláda zmrazila růst daně z pojistného, která nyní činí 12 %. Současná situace totiž vytváří silný tlak na finančně slabé řidiče.

Zdroj: ABI

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články