Bezpečný domov od VICTORIA VOLKSBANKEN


			Bezpečný domov od VICTORIA VOLKSBANKEN
20.5.2010 Produkty

Bezpečný domov – tak se jmenuje nový produkt, se kterým přichází VICTORIA VOLKSBANKEN pojišťovna, a.s. na český trh. V Rakousku získal Bezpečný domov významné ocenění – 2. místo v hodnocení majetkového pojištění a pojištění domácnosti magazínem Consument.
V nabídce má pojišťovna Bezpečný domov od března tohoto roku. Oproti konkurenčním majetkovým pojištěním je Bezpečný domov výhodný z několika důvodů.

Odpovědnost v ceně
Na rozdíl od konkurenčních pojišťoven zahrnuje VICTORIA VOLKSBANKEN pojišťovna do ceny majetkového pojištění i pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti (automatická součást pojištění nemovitosti) a občanské odpovědnosti (automatická součást pojištění domácnosti), obojí až do výše pojistného plnění 3 000 000 Kč. Občanská odpovědnost platí nejen pro pojištěnou osobu, ale i pro jejího manžela/manželku či druha/družku a jejich děti do 25 let a to i pro ty, které v domácnosti trvale nežijí (jsou ubytováni například na kolejích, i v zahraničí). Pojištění odpovědnosti konkurenční pojišťovny také nabízejí, ovšem nejsou nikdy součástí „základního“ pojištění.

Jediná, jednoduchá  varianta
VICTORIA VOLKSBANKEN pojišťovna žádné „základní“ pojištění neřeší. Bezpečný domov nabízí pouze jednu jedinou, jednoduchou variantu, kde je pojistné určeno výměrou bytu/domu. V případě, že se klientovi částka daná tabulkou dle m2 nezdá v pořádku – například byt o rozloze 80 m2 má dle tabulky VICTORIA VOLKSBANKEN pojišťovna hodnotu 2 400 000 Kč – nemusí s touto částkou souhlasit. Klient v takovém případě cenu bytu odhadne například na 4 000 000 Kč a podle této částky se pak určí výše pojistného.

Pojištění vedlejších budov
V ceně pojistky jsou i vedlejší budovy, garážová stání, pergoly (kromě skleníků) do 50 m2.

Proti vandalismu
Pojištění platí i v případě vandalismu, a to včetně graffiti, a předpokládá se, že viník nebude dopaden.

Nezávislost na míře zabezpečení
Pojistné plnění nezávisí na míře zabezpečení. Podmínkou pojištění je standardní bezpečnostní kování na vchodových dveřích.

Nerozlišují se stavební třídy
Nezáleží na stáří nemovitosti ani na tom, zda se jedná o trvalé bydliště či rekreační objekt. V ceně je plné pojištění stavebních součástí, přitom neexistují žádné dílčí limity (na podlahy, kuchyňskou linku a podobně).

Výhodné plnění v nových cenách a vysoké limity
Pojistné plnění se vyplácí vždy v nových cenách, to znamená, že se například cena nové televize léty nesnižuje. V ceně smlouvy jsou také vysoké limity plnění na bicykly, audio-video, a dokonce i dodatečné krytí v podobě pojištění automobilu v garáži, zavazadel v kufru automobilu, neoprávněné volání z telefonu (použije-li zloděj váš telefon) a například i ztráta vody.

Varování před nepřízní počasí
Zasílání textových zpráv v případě nepříznivého počasí je také v ceně pojištění – jako bonus zdarma pro každého klienta (nabízí i pojišťovna UNIQA, ale jen pro vyšší verze pojištění). Klient dostává zprostředkované informace od hydrometeorologického ústavu, sms zprávy se rozesílají automaticky podle PSČ klienta.


Příklad varovné SMS zprávy:

  • VICTORIA varovani stupen 2: Prudke snehove srazky, 20-30 cm noveho snehu, snehove zaveje; PSC 37005, 10.3. 15.00 – 11.3. 18:00
  • VICTORIA varovani stupen 3: Pres Vas region se prehani bourka s privalovym destem, kroupy a narazy vetru; PSC 61600, 10.3. 14:00 – 10.3. 15:00

Asistenční služba
Kromě zasílání varovných sms zpráv zprostředkuje pojišťovna klientovi přes asistenční službu CORIS Praha i tyto další služby: 24hodinová služba (informace, rady v nouzi), zajištění stěhovací služby, skladovacích prostor, řemeslnické služby, zámečník (náklady na otevření dveří), náklady na výměnu klíčů (náklady na výměnu zámku, ale ne na zámek samotný), střežení pojištěných místností do dalšího pracovního dne, krátkodobé ubytování (maximálně 5 dní).

Obecná rizika
V rámci pojistné částky jsou pojištěna například tato rizika (kromě požáru, výbuchu, vichřice atd.): kouř (obvykle nebývá standardem pojištění), pád stromů a stožárů, poškození budovy neoprávněnou třetí osobou, srážková voda, sesuv hornin a lavin, zpětné vzdutí kanalizace (první riziko pojistné plnění do 150 000 Kč), vandalismus včetně graffiti (pojistné plnění do 50 000 Kč, spoluúčast 5000 Kč). V případě potřeby platí pojišťovna klientovi náhradní ubytování až do 12 měsíců (1500 Kč na osobu a den, maximálně 150 000 Kč). V případě požáru hradí pojišťovna v rámci pojistné částky i rostlinné kultury (stromy a keře), ploty, volně stojící osvětlení (do 50 000 Kč), také například automobil v garáži (do 100 000 Kč), stavební materiál, zařízení staveniště, škody na odborně instalovaných solárních zařízeních, slunečních kolektorech, fotovoltaických zařízeních na pojištěném pozemku a škody na zastřešení bazénu (s výjimkou plachtových a fóliových zastřešení). V případě rizika vody z vodovodního zařízení platí pojišťovna v rámci pojistné částky nejen únik vody, ale i výměnu vodovodního potrubí (10 metrů), škody způsobené mrazem, korozí, opotřebením, špatným těsněním a ucpáním, taktéž jsou automaticky pojištěná i podlahová a stěnová vytápění.

Pojištění nebytových prostor
Pojištění nebytových prostor bývá kamenem úrazu. Ve VICTORIA VOLKSBANKEN pojišťovně je pojištění nebytových prostor součástí produktu Bezpečný domov, nepřesáhne-li výměra nebytových prostor 1/3 celkové rozlohy pojištěného objektu.

Pojištění nemovitosti ve stavbě
Automaticky, za předpokladu sjednání alespoň 3leté smlouvy, se pojištění vztahuje i na rozestavěnou stavbu. Nemovitost ve stavbě tak bude pojištěna bezplatně celý rok.

Možnost připojištění odpovědnosti
Zajímavé jsou u VICTORIA VOLKSBANKEN pojišťovny i možnosti připojištění odpovědnosti spolubydlící osoby (400 Kč ročně) nebo psa či koně (300 Kč ročně).
Pojištění u VICTORIA VOLKSBANKEN pojišťovny se zřizuje na jednotlivých pobočkách, případně lze sjednat schůzku s obchodníkem. Systém pojištění se vyznačuje svojí jednoduchostí a finanční výhodností. Za roční splátky pojistného, za propojištěnost (domácnost + nemovitost), za využití více produktů VICTORIA VOLKSBANKEN pojišťovny lze navíc docílit výrazných slev na pojistném – celkově až do 25 %.

Victoria Volksbanken

Share/Bookmark

Zdroj: Victoria Volksbanken

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články