Celostátní svaz německých pojistitelů (GDV) představil v květnu svou novou on-line platformu – povodňové mapy pro ověření rizika. Nájemníci a majitelé nemovitostí ji nyní mohou využít k rychlému a snadnému zjištění individuálního rizika důsledků přívalových dešťů a povodní. Spotřebitelé musí pouze zadat místo svého bydliště – zdarma a bez registrace.
Mohlo by vás zajímat: ČNB k poskytování slev pojišťovacím zprostředkovatelem formou cashbacku
„Přestože jsou extrémní povětrnostní jevy stále častější, 8,3 milionu budov stále není pojištěno proti přívalovým dešťům a povodním,“ upozorňuje Anja Käfer-Rohrbach, zástupkyně šéfa asociace GDV. „O to důležitější je, aby majitelé domů chápali svá osobní rizika a podle toho jednali.“
Kromě vyhodnocení rizik nabízí povodňová kontrola také cenné preventivní rady pro majitele domů a nájemníky. „Kromě pojistné ochrany proti všem přírodním živlům by majitelé nemovitostí měli dbát také na prevenci proti povodním ve svém domě. Koneckonců, pokud stavíte, měli byste vždy počítat s ochrannými opatřeními proti možným povodním v závislosti na tom, jak je vaše budova v tomto směru zranitelná,“ radí Anja Käfer-Rohrbach.
Mohlo by vás zajímat: Dušan Quis: Poradci se musejí naučit pracovat s umělou inteligencí
Odhad rizika velké vody pro více než 22 milionů adres
Ověření rizika velké vody poskytuje hodnocení nebezpečí pro 22,4 milionu adres v Německu a vychází z údajů regionálních povodňových orgánů a německého pojišťovnictví.
Komentáře
Přidat komentář