Pojišťovny UNIQA a D.A.S. spolupracují v oblasti pojištění vozidel


			Pojišťovny UNIQA a D.A.S. spolupracují v oblasti pojištění vozidel
30.6.2009 Produkty

UNIQA pojišťovna, a.s. a D.A.S. pojišťovna právní ochrany, a. s. se rozhodly spojit své síly v oblasti produktové nabídky pro řidiče. Od července 2009 budou v rámci strategického partnerství poskytovat společný produkt složený z povinného ručení a havarijního pojištění UNIQA a pojištění právní ochrany vozidel D.A.S.

Zatímco povinné ručení jako zákonem předepsané pojištění uzavírá každý motorista a havarijní pojištění je zejména u novějších vozidel standardním produktem, pojištění právní ochrany vozidla je stále považováno za doplňkový produkt, jehož potenciál zatím v České republice není zdaleka využitý. UNIQA a D.A.S. se rozhodly společně se zasazovat o to, aby se pojištění právní ochrany stalo stabilní součástí skutečně komplexní pojistné ochrany motoristů. Společné pojištění UNIQA a D.A.S. budou moci sjednat v široké prodejní síti obou pojišťoven.

UNIQA pojišťovna jako univerzální pojišťovna má ve své nabídce kompletní autopojištění, a v tomto segmentu se vyvíjí v posledních několika letech podstatně rychleji než průměr trhu. Za první kvartál 2009 přibylo meziročně 24 % pojistných smluv na povinné ručení a více než 21 % v havarijním pojištění.

D.A.S. je pojišťovnou specializovanou výlučně na právní ochranu. Disponuje týmy prvotřídních specialistů - právníků i znalců, jejichž úkolem je řešit složité právní problémy v zájmu klienta a s úsporou jeho prostředků i času. D.A.S. pojišťovna je jedničkou v tomto oboru na českém i evropském pojistném trhu.

Náklady na kvalifikovanou právní pomoc se mohou snadno vyšplhat na desítky až stovky tisíc korun. Pojistné za pojištění právní ochrany přitom činí podle druhu vozidla 700 až 6.000 korun ročně.

Martin Žáček, předseda představenstva UNIQA pojišťovny komentoval novou kooperaci takto: „Naší snahou je neustále optimalizovat produkty pojištění vozidel. Vítám nově uzavřené partnerství jako rozšíření kvalifikovaných služeb v tak specifické oblasti, jakou právní ochrana vozidla bezesporu je.“

Jitka Chizzola, členka  představenstva D.A.S. pojišťovny k tomu dodala: „Tradice naší  společnosti a dlouholeté zkušenosti s řešením nejrůznějších právních problémů je zárukou nejvyšší možné úrovně servisu poskytovaného klientům.“

Zdroj: UNIQA, D.A.S.

Zdroj: UNIQA, D.A.S.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články