Portál Právo pro všechny: Jak postupovat po nepovedené operaci?


			Portál Právo pro všechny: Jak postupovat po nepovedené operaci?
9.4.2019 Produkty

Právo pro všechny je informační portál zaměřený na právní osvětu. Nabízí úvod do právní problematiky dané věci a přehled možností řešení modelových případů. K dispozici jsou zde zcela zdarma také vzory nejčastějších právních smluv a dokumentů (reklamací, výpovědí apod.) s průvodním listem a doporučením, jak v konkrétních situacích správně postupovat. Dnes se podívejme na to, co portál Právo pro všechny doporučuje udělat po nepovedené operaci.

Jednoduchý popis, co dělat, když se vám nezdá, že lékař postupoval při vaší operaci nebo například porodu správně. Nejprve je vhodné získat kopie zdravotnické dokumentace, která se vaší operace týká. Ze zákona máte v pozici pacienta nárok nejen do zdravotnické dokumentace nahlížet, ale také si z ní pořizovat výpisy či kopie.

Následně je vhodné danou zdravotnickou dokumentaci probrat s jiným lékařem z oboru. Ten vám pomůže zjistit, zda je v lékařské dokumentaci vše řádně zaznamenáno a také vám naznačí, zda pochybení při vedení operace mohlo nastat. Ze zákona musí být zdravotnická dokumentace vedena průkazně, pravdivě a čitelně, jinak se nemocnice dopouští správního deliktu.


Mohlo by vás zajímat: 2018: Ivan Špirakus: Klienta nejlépe ochrání vzdělání zprostředkovatele


Kam podat stížnost

Jestliže porod nebo operace i podle nezávislého odborníka mohly být vedeny chybně, podejte stížnost na postup lékaře k vedení dané nemocnice. Tato by měla vaši stížnost vyřídit standardně do 30 dní. Jestliže pochybení v postupu lékaře odmítne, můžete se následně se svojí stížností ještě obrátit na příslušný krajský úřad, který nemocnici udělil oprávnění k poskytování zdravotních služeb. Také u něj je standardní lhůta pro vyřízení vaší stížnosti 30 dní. Maximálně může být prodloužena až na 120 dní. Pokračování článku ZDE.


D.A.S. pojišťovna právní ochrany

D.A.S. pojišťovna právní ochrany je s čtyřiadvacetiletou tradicí v České republice jedničkou na trhu s právní ochranou (dle České národní banky se podílí téměř 92 % na nákladech na pojistná plnění celého trhu s právní ochranou).

D.A.S. je jedinou specializovanou a nezávislou pojišťovnou svého druhu u nás. Svým klientům nabízí nonstop dostupný kvalitní právní servis, který se prolíná mnoha oblastmi života i podnikání. Zabývá se také edukací a přispívá k rozvoji právního povědomí ve společnosti.

Ve své praxi se pojišťovna opírá o zkušenosti z více než stoleté tradice firmy i o své mezinárodní zázemí. Působí nejen v Evropě, ale také v Kanadě nebo Jižní Koreji.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články