Portál Právo pro všechny: Dopravní nehoda - srážka vozidla se zvěří


			Portál Právo pro všechny: Dopravní nehoda - srážka vozidla se zvěří
29.3.2019 Produkty

Právo pro všechny je informační portál zaměřený na právní osvětu. Nabízí úvod do právní problematiky dané věci a přehled možností řešení modelových případů. K dispozici jsou zde zcela zdarma také vzory nejčastějších právních smluv a dokumentů (reklamací, výpovědí apod.) s průvodním listem a doporučením, jak v konkrétních situacích správně postupovat. Dnes se podívejme na to, co portál Právo pro všechny doporučuje dělat, když se vozidlo srazí se zvěří.

Srážka vozidla se zvěří je typem dopravní nehody, který není vhodné podceňovat. Nejčastěji ke srážce zvěře s vozidlem dochází v blízkosti lesů a luk, kde se divoká zvěř pohybuje, ať už se jedná o srny, divočáky apod. Předně je nezbytné zastavit, zabezpečit vozidlo před dalším pohybem (např. použitím ruční brzdy), obléci si reflexní vestu a označit místo dopravní nehody výstražným trojúhelníkem.

Pokud pod vozidlo vběhne srna, zajíc, divočák apod. a dojde k poškození vozidla či ke zranění nebo usmrcení zvířete, zavolejte ke vzniklé dopravní nehodě policii. Ta mimo jiné pomůže s kontaktováním příslušného mysliveckého spolku, jenž se o zraněné, popř. mrtvé zvíře postará. Rozhodně není možné zvěř odvézt, protože v takovém případě můžete být obviněni z pytláctví či krádeže. Mimo to, pokud máte k vozidlu sjednané pojištění pro tyto účely, obratem kontaktujte příslušnou pojišťovnu a postupujte podle jejích pokynů. Je zcela běžné, že pojišťovna pro poskytnutí pojistného plnění požaduje protokol o dopravní nehodě od policie.


Mohlo by vás zajímat: 2018: Zisk Allianz na top úrovni. Solidní výkon Talanx Gruppe


Jestliže žádné pojištění pro tyto situace nemáte k vozidlu sjednané, není standardně po kom uhrazení vzniklé škody požadovat, jelikož divoká zvěř běžně nemá pána, který by za zvíře odpovídal.

Pro následné uplatňování škody u pojišťovny a možný budoucí spor ohledně vyplaceného pojistného plnění je vždy vhodné ihned na místě zajistit také maximum důkazů, ať již pořízení fotografií z místa dopravní nehody nebo kontaktů na případné svědky atd. Pokračování článku ZDE.


D.A.S. pojišťovna právní ochrany

D.A.S. pojišťovna právní ochrany je s čtyřiadvacetiletou tradicí v České republice jedničkou na trhu s právní ochranou (dle České národní banky se podílí téměř 92 % na nákladech na pojistná plnění celého trhu s právní ochranou).

D.A.S. je jedinou specializovanou a nezávislou pojišťovnou svého druhu u nás. Svým klientům nabízí nonstop dostupný kvalitní právní servis, který se prolíná mnoha oblastmi života i podnikání. Zabývá se také edukací a přispívá k rozvoji právního povědomí ve společnosti.

Ve své praxi se pojišťovna opírá o zkušenosti z více než stoleté tradice firmy i o své mezinárodní zázemí. Působí nejen v Evropě, ale také v Kanadě nebo Jižní Koreji.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články