Speciální komise rozhodne o druhém důchodovém pilíři


			Speciální komise rozhodne o druhém důchodovém pilíři
7.5.2014 Produkty

Změny důchodového systému bude řešit komise složená z politických zástupců všech parlamentních stran a řady odborníků. Takový je plán premiéra Bohuslava Sobotky a ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové Tominové. Jejich hlavním úkolem bude zrušit druhý pilíř důchodového systému, který je podle názoru vládní ČSSD nepovedený.

Ve speciální komisi budou odborníci, politici a sociální partneři. Každá parlamentní strana do komise navrhne jednoho svého politického reprezentanta. Vybraní zástupci se poté sejdou na společné schůzce, kde vyberou šestici odborníků, která je v komisi doplní. Takzvanou "odbornou komisi pro pokračování důchodové reformy" povede sociolog martin Potůček.

Jejím prvním úkolem bude nastavit parametry zrušení druhého pilíře. Ministryně Marksová Tominová očekává, že návrh na zrušení by měl přijít ještě do konce roku. "Druhý pilíř chceme zrušit k 1. lednu 2016," doplnil ji premiér Sobotka. Naopak třetí pilíř chce premiér podpořit a ještě ho vylepšit.

Komise by měla řešit i problém s věkovou hranicí pro odchod do důchodu. Podle Sobotky je nepřípustné, aby se nadále jako dosud tato hranice posouvala jen s ohledem na datum narození.

iDNES.cz, novinky.cz

Zdroj: iDNES.cz, novinky.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články