Životní pojištění garance České pojišťovny pokračuje druhou tranší, první byla překročena o 43 %


			Životní pojištění garance České pojišťovny pokračuje druhou tranší, první byla překročena o 43 %
4.1.2008 Produkty

Česká pojišťovna zahájila prodej druhé tranše jednorázově placeného investičního životního pojištění GARANCE, které tentokrát klientům zaručuje návratnost vložené investice ve výši 106 procent. V první tranši GARANCE, která byla úspěšně uzavřena 30. listopadu loňského roku, lidé vložili do investiční složky produktu 171,5 milionu korun. Počet smluv přesáhl 1400 a průměrná výše investice převýšila 120 000 Kč. Někteří klienti však investovali i milionové částky.

 

„Loňské 43procentní překročení plánu produkce GARANCE zakládá velmi dobré předpoklady pro úspěch i u druhého prodejního období, které právě začalo a potrvá do 13. dubna 2008. Druhá tranše zaručuje 106procentní návratnost vložené investice, a to díky 3. Zajištěnému fondu dceřiné společnosti ČP Invest. Jeho referenční koš akcií je složen z významných společností z oblasti energetiky a ropného průmyslu, včetně perspektivních odvětví jako jsou obnovitelné zdroje a jaderná energetika,“ představuje druhé „kolo“ GARANCE její produktový manažer Miloslav Motl.

 

Tuto skladbu referenčního portfolia považuje Česká pojišťovna z dlouhodobého hlediska za zajímavou kvůli trendu zvyšování poptávky po energii a růstu cen energie z klasických zdrojů. Výnos fondu je odvozen od 25 významných světových firem z této oblasti. „První a druhá tranše bude jednou z pojistných složek pojištění smrti úrazem v motorovém vozidle, které bylo klienty velmi kladně hodnoceno pro svou aktuálnost a přijatelnou cenu. U tohoto pojištění přinášíme rozšíření pojistného krytí na vozidla až se sedmi sedadly ,“ doplňuje M. Motl.

 

Životní pojištění GARANCE je nový produkt České pojišťovny na poli jednorázového životního pojištění - jde o kombinaci životního a úrazového pojištění s investicí do zajištěného fondu, které lze sjednat od loňského září buď u pojišťovacích poradců nebo na přepážkách České pojišťovny. Pojištění se sjednává na šest let a každý rok se klientům připíše zhodnocení odvislé od vývoje cen v koši akcií, které nemůže být záporné. Pro investory je dobrou zprávou také to, že poplatky za vstup do investice a za správu pojištění jsou nulové.

 

Česká pojišťovna je součástí mezinárodní finanční skupiny PPF. Skupina PPF úspěšně spravuje aktiva v hodnotě 240 miliard Kč a rozvíjí své obchodní aktivity v České republice, na Slovensku, v Rusku, na Ukrajině, v Kazachstánu, v Bělorusku, na Kypru, ve Vietnamu a v Číně. Skupina PPF se zabývá pojišťovnictvím, spotřebitelským financováním a bankovnictvím a také poskytuje komplexní služby v oblasti správy majetku. Ve společnostech patřících skupině PPF pracuje více než 24 000 zaměstnanců.

Zdroj: ceskapojistovna.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS