Povodně v Německu napáchaly škody za miliardu eur


			Povodně v Německu napáchaly škody za miliardu eur
10.6.2016 Škody

Německé pojišťovny budou letos čelit vyšší finanční zátěži, než očekávaly a to hlavně kvůli silným bouřkám a povodním. Podle mezinárodní ratingové agentury Fitch Ratings jsou povodně další velkou ranou pro německý průmysl, který nyní trpí nízkými úrokovými sazbami a tlakem na snižování cen.

Přívalové deště, bouřky a s nimi spojené záplavy napáchaly v Německu škody, jejichž likvidace bude stát pojišťovny podle odhadů agentury Fitch Ratings jednu miliardu eur a postihnou nejvíce pojišťovny Versicherungskammer Bayern a SV SparkassenVersicherung Holding AG.

Ekonomické ztráty mohou být výrazně vyšší, vzhledem k tomu, že pouze jedna třetina pojistek v Německu kryje riziko záplav, uvedl Fitch. Agentura odhaduje, že jen bouře Elvira, která na konci května zasáhla jihozápad Německa, způsobila škody na majetku ve 450 milionů eur.

Agentura Fitch vzhledem k událostem předpovídá, že se combined ratio německých neživotních pojišťoven zvedne z 93 % na 95.

Pojišťovna SparkassenVersicherung uvedla, že očekává škody v desítkách milionů eur.  Společnost Versicherungskammer Bayern očekává jen za bouřky "Elvira" a "Friederike", vyplacení 60 milionů eur. Provinzial Rheinland, uvedla řekl, že vidí pohledávky z obou bouří ve výši 20 milionů eur.

Další rána pro německý trh

Pojišťovny, investující v Německu velkou část svých peněz do aktiv s pevným výnosem, byly v posledních měsících navíc pod velkým tlakem kvůli rekordně nízkým, až záporným úrokovým sazbám a přísnějším kapitálovým pravidlům trhu. Nízký výskyt přírodních extrémů v minulých letech navíc zapříčinil tlak na snižování cen pojistného.

Podle záznamů zajišťovny Munich Re však nejsou tyto škody nejvyšší v historii. Prvenství stále drží rok 2002, který byl tragický i pro Českou republiku. Jen v Německu se tehdy škody vyšplhaly na tři miliardy eur.

Zdroj: Insurance Journal

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články