V Praze včera hořel transformátor, škoda 35 miliónů


			V Praze včera hořel transformátor, škoda 35 miliónů
19.6.2013 Škody

V nočních hodinách 18.6. 2013 došlo v rozvodně Chodov k masivnímu požáru transformátoru 250 MVA a byla  přerušena dodávka elektrické energie v části Prahy. K likvidaci požáru byly povolány jednotky integrovaného záchranného systému. Dodávky elektřiny byly obnoveny společností PRE po cca 1,5 hodině. Požár byl uhašen v ranních hodinách. Ke zranění osob nedošlo. Příčina požáru se vyšetřuje.

„Hořet začalo ve 22,25 hodin večer. Trafostanice byla požárem zcela zničena včetně místa stání i okolí. Od dnešních ranních hodin řešíme požár s Českou pojišťovnou. Prohlídka za účasti pojišťovny proběhne zítra,“ uvedl Petr Smrkovský ze společnosti Marsh.

Příčina požáru známa není, spekuluje se o tom, že šlo o technickou závadu průchodky transformátoru. Teprve šetření ukáže, zda se to podaří zjistit. „To ovšem nijak neovlivní likviditu. Peníze z pojištění budou vyplaceny v každém případě,“ vysvětlil Smrkovský.

Na dotaz, jak vysoký je odhad škody, odpověděl Petr Smrkovský, že to bude zřejmě okolo 35 miliónů korun.

Společnost ČEPS, a.s., které majetek patří, ho má kompletně pojištěný. "Na základě výběrového řízení získala zakázku na pojištění společnost Marsh," uvedla na náš dotaz ředitelka komunikace ČEPS Zuzana Dvořáková.

V pražském Hloubětíně v Kukelské ulici dnes v poledne hořela další menší trafostanice. Na místě zasahovali hasiči, policisté a záchranáři. Požár byl nahlášen kolem 11:15. "Z jakého důvodu k požáru došlo, zatím nevíme, informací je málo," sdělila k požáru mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Tento transformátor patřil PRE (Pražská energetika).

Zdroj: Eurozprávy

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články