Skupina VIG završila fúze v Maďarsku a Slovensku


			Skupina VIG završila fúze v Maďarsku a Slovensku

Maďarská národní banka schválila fúzi tří dceřiných společností VIG k 31. březnu 2018. Koncern VIG je tak v Maďarsku od 1. dubna 2018 zastoupen výhradně společností Union Biztosító. Na Slovensku splynula bankopojišťovna Pojišťovna Slovenskej sporiteľne (PSLSP) s účinností od 1. dubna 2018 se společností Kooperativa pojišťovna.

V rámci strategického pracovního programu „Agenda 2020“ patří mezi hlavní cíle VIG optimalizace obchodního modelu a vytváření nových obchodních příležitostí.

„Sloučením lokálních univerzálních pojišťoven se životními pojišťovnami, specializovanými na bankoprodej, chceme dále posílit neživotní pojištění, prodávané prostřednictvím banky. Kratší cesty, zjednodušené procesy, srozumitelné produkty a zařazení do internetové nabídky ze strany banky, to všechno jsou výhody pro naše klienty, které nám ze střednědobého a dlouhodobého hlediska přinesou další obchod a úspory nákladů“, vysvětluje pozadí  Elisabeth Stadler, předsedkyně představenstva Vienna Insurance Group.


Mohlo by vás zajímat: ČAP: Obrana smluv IŽP. Ani soudy se neshodnou


VIG zahájila proces fúze už v roce 2017 a může nyní v Maďarsku završit sloučení společností Erste Biztosító a Vienna Life Biztosító do Union Biztosító. Tímto spojením získává koncern v Maďarsku provozní rozměry, zaručující efektivnější činnost a směřující k dosažení cíle, získat ve střednědobém horizontu tržní podíl přibližně 10 %.

Také na Slovensku došlo ke spojení zdrojů a kompetencí díky splynutí bankopojišťovny Pojišťovna Slovenskej sporiteľne (PSLSP) s pojišťovnou Kooperativa.

VIG na Slovensku a v Maďarsku
Na Slovensku bude Vienna Insurance Group s okamžitou platností zastoupena dvěma pojišťovnami, a to společnostmi Kooperativa a Komunálna pojišťovna, což z ní činí nejsilnější pojišťovací skupinu s tržním podílem 34 %.

V Maďarsku představoval tržní podíl Vienna Insurance Group v roce 2017 spolu 8,1 %. Společnost Union Biztosító se nejspíše stane šestou největší společností na maďarském pojistném trhu, v segmentu životního pojištění se zařadí na páté místo.

Zdroj: Vienna Insurance Group

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články