VZP bude podporovat své klienty, ve splnění jejich předsevzetí do nového roku


			VZP bude podporovat své klienty, ve splnění jejich předsevzetí do nového roku
5.1.2016 Pojistný trh

Téměř tři čtvrtiny obyvatel České republiky si dávají na přelomu roku nejrůznější předsevzetí. Mezi nejčastější z nich patří úmysl žít zdravěji, zhubnout, přestat kouřit, více se hýbat. Všeobecná zdravotní pojišťovna se rozhodla je finančně podpořit. Na plnění předsevzetí, která se týkají zdravého životního stylu, přispěje svým klientům částkami, které mohou jejich rodinným rozpočtům ušetřit tisíce korun.

Přestat kouřit!

Na toto předsevzetí nabízí VZP svým klientům příspěvek až 2 500 korun. Podmínkou je léčba na doporučení ošetřujícího lékaře Centra pro závislé na tabáku nebo konzultanta odborného pracoviště České lékárnické komory a předložení platebních dokladů na léčivé přípravky. Účinek léčby závislosti na tabáku závisí na délce a míře odborné intervence

Více se hýbat!

V roce 2015 byl příspěvek na pohybové aktivity mezi klienty VZP vůbec nejžádanějším benefitem. Celkem ho v tomto období čerpalo více než 287 tisíc klientů a pojišťovna jim vyplatila 140 milionů 805 tisíc korun. Dospělí mohou získat na vybrané pohybové aktivity příspěvek až 500 korun. U dětí je to dokonce dvojnásobek – 500 korun jim pojišťovna nabízí na pohybové aktivity organizované mimo školu a dalších 500 korun jim VZP přidá i na pohybovou aktivitu organizovanou Asociací školních sportovních klubů.

Zhubnout!

Dospělým i dětem, u nichž je váha problém, je VZP připravena přispět na její snížení částkou až 500 korun. Průzkumy ukazují, že například až 30 % školáků trápí nadváha či obezita. Příspěvek je určen na sestavení jídelníčku při snižování obezity a nadváhy pod dohledem praktického lékaře, obezitologa či diabetologa. V roce 2015 takto 1 587 klientů VZP získalo více než 780 tisíc korun.

Srovnat si myšlenky!

V roce 2016 bude VZP svým dospělým klientům nově přispívat také na meditační resp. relaxační cvičení. Tedy například na všechny typy jógy, tai-či, čchi-kung apod. Podmínkou toho, že takové cvičení bude mít nějaký efekt, je ovšem pravidelnost. Pro vyplacení příspěvku proto bude nutné, aby klient chodil na cvičení nejméně jednou týdně po dobu tří měsíců.

Naposledy přispívala VZP na tuto aktivitu v roce 2013, kdy tuto možnost využilo více než 47 tisíc lidí. Dá se proto předpokládat, že i teď bude o příspěvek velký zájem.

 

Zdroj: VZP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články