Zajišťovna Hannover Re po čtvrté v řadě zvýšila svůj zisk


			Zajišťovna Hannover Re po čtvrté v řadě zvýšila svůj zisk
11.3.2016 Pojistný trh

Hannover Re uzavřela rok 2015 s rekordním ziskem 1,15 miliardy eur a tím překonala i svůj loňský rekord, ve kterém utržila 950 milionů EUR. Na výsledku se výrazně podílely úpisy ze zajištění majetkového, úrazového, životního a zdravotního pojištění. Velkou měrou přispěl i růst příjmů z investic.

 

2015 nejlepší finanční rok v historii firmy

Hannover Re je nadmíru spokojena s vývojem svého podnikání v roce 2015. Navzdory náročnému prostředí na zajistném trhu, vzrostlo společnosti hrubé předepsané pojistné o 18,8%, ze 14,1 na 17,1 miliardy eur. Hannover Re zlepšila rovněž svůj provozní zisk (EBIT) o 19,7% na 1,8 miliardy EUR. Čistý zisk vzrostl o 16,7% na 1,150 miliard EUR. To je nejvyšší číslo v historii společnosti. Zisk na akcii činil 9,54 EUR.

Stejně jako v minulých letech, bylo i v roce 2015 množství velkých škod spíše mírné. Hurikánová sezóna v Severní Americe a Karibiku opět proběhla celkem klidně. A i přes zvyšující se počet přírodních katastrof, způsobily poměrně malé ztráty. Znatelná byla v roce 2015 výše výdajů za požáry na námořních linkách. Největší ztráta vznikla při zničující sérii výbuchů v přístavu v čínském městě Tianjin, která měla pro Hannover Re za následek ztrátu 111,1 milionů EUR. Tato a další velké ztráty se vyšplhaly na celkové čisté výdaje 572,9 milionů EUR, což i tak zůstalo pod hranicí odhadovaného rozpočtu společnosti, která tento výdaj odhadovala na 690 milionů EUR. 

Pozitivní vývoj v oblasti životního a zdravotního zajištění

I přes silně konkurenční podnikatelské klima v oblasti životního a zdravotního zajištění, Hannover Re generovala výrazný dvouciferný růst. Růst byl tažen především asijskými trhy. 

Výnosy z investic

Vezmeme-li v úvahu nízkou úroveň úrokových sazeb, Hannover Re je velmi spokojen s vývojem svých investic: portfolio aktiv pod vlastním vedením zvýšil o 3,1 miliardy EUR na 39,3 miliardy EUR.

Předpokládá se, že akcionáři Hannover Re by měli získat dividendy ve výši celkem 4,75 EUR na akcii, Výplata bude mít podobu pravidelné dividendy ve výši 3,25 EUR na akcii plus speciální dividendu ve výši 1,50 EUR na akcii. 

Zdroj: Hannover Re

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články