Generální ředitel UNIQA Martin Žáček počtvrté Pojišťovákem roku


			Generální ředitel UNIQA Martin Žáček počtvrté Pojišťovákem roku
29.11.2017 Spektrum, Pojistný trh

Martin Žáček obhájil znovu titul Pojišťovák roku v rámci soutěže Pojišťovna roku. Jako jediný dokázal získat toto ocenění už počtvrté, v posledních letech dokonce třikrát za sebou. TOP manažeři pojišťoven vyzdvihli jeho osobní, více než dvacetiletý přínos celému českému pojistnému trhu.

Generální ředitelé pojišťoven na českém pojistném trhu zvolili ze svého středu předsedu představenstva a generálního ředitele UNIQA pojišťovny Martina Žáčka v anketě Pojišťovák roku už počtvrté. V posledních třech letech (2015, 2016 a 2017) ho obhájil pokaždé, první titul získal v roce 2012. I letos ocenili nejvyšší šéfové nejen dynamický růst jeho „mateřské” UNIQA, ale zejména jeho příspěvek ke kultivaci celého pojistného trhu v ČR.

„Titul mi udělal znovu velkou radost. Ta není o nic menší než v předchozích ročnících, kdy mi byl kolegy z ostatních pojišťoven přisouzen. Moc si cením třetí obhajoby v řadě. Vnímám to hlavně jako ocenění práce pro český pojistný trh. Při ní se snažím zúročit své dlouholeté zkušenosti z oboru ve prospěch nás pojišťoven jako celku a naší dobré reputace,“ komentoval titul Martin Žáček při převzetí.


Mohlo by vás zajímat: UNIQA boduje. Za třetí kvartál rostla o 6,4 %


Martin Žáček (52) se v pojišťovnictví se pohybuje více než dvacet let. Absolvent Jaderné a fyzikálně inženýrské fakulty a původní profesí vědecký pracovník nastoupil v bývalé Česko-rakouské pojišťovně (předchůdkyni UNIQA) s úkolem vybudovat oddělení controllingu, kde mohl uplatnit své schopnosti v matematice i statistice. Během dalších více dvaceti let prošel řadou manažerských pozic a různých funkcí v představenstvu (CFO, CITO), stále ve stejném dresu Česko-rakouské pojišťovny a posléze UNIQA, na niž se původní pojišťovna přejmenovala v roce 2001. Pozici předsedy představenstva a GŘ převzal v roce 2008. V roce 2014 mu byla svěřena stejná funkce také ve slovenské UNIQA poisťovni.

Je činný v prezídiu České asociace pojišťoven a ve správní radě České kanceláře pojistitelů, kde se zasazuje o vyvážený rozvoj celého odvětví a trhu. Jako respektovaný odborník může přitom využít jak hluboké know-how fungování oboru, které během dvou desítek let získal, tak také mezinárodní zkušenosti, zejména díky poznatkům z rakouského a slovenského trhu. Již několik let pracuje aktivně rovněž v prezídiu Slovenské asociace pojišťoven (SLASPO) a ve správní radě Slovenské kanceláře pojistitelů.

Soutěž Pojišťovna roku se koná každoročně, letošní ročník byl v pořadí šestnáctý.

Zdroj: UNIQA pojišťovna a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články