Peter Socha

Peter Socha

Funkce: Ředitel bankopojištění UNIQA

Peter Socha v UNIQA působí jako ředitel bankopojištění. Společnost do tohoto úseku vložila své silné aktivity ve vztahu k bankám a dalším finančním institucím a jejich rozvoj v obou zemích. Primárně vůči skupině Raiffeisen ale také jiným subjektům. Patří sem bankovní i afinitní projekty.

Peter Socha (51) zahájil svoji kariéru po studiu zahraničního obchodu na Vysoké škole ekonomické v Bratislavě v sektoru bankovnictví, kde v oblasti obchodování na mezibankovním trhu strávil na různých pozicích 8 roků. V roce 2000 nastoupil do DDP Lipa, společnosti zaměřené na 3. penzijní pilíř.

Její akvizice společností Winterthur, spolu s postupným přidáním 2. pilíře – životního a neživotního pojištění a investic, byla základem vzniku finanční skupiny převzaté v roce 2008 společností AXA, která se nyní stává součástí UNIQA Group. Během tohoto období prošel Peter Socha různými manažerskými pozicemi. Začal jako CFO, pokračoval jako COO a následně mu byla svěřena odpovědnost za kompletní řízení segmentu Life&Savings.

Peter Socha žije v Bratislavě. Je ženatý a má 2 děti. Mezi jeho záliby patří například cestování, kulturní akce a návštěvy uměleckých galerií. Snaží se aktivně věnovat sportu; momentálně si jeho srdce plně získal badminton.

LinkedIn profil

Související články