Jan Matoušek: Vybrat si mezi stranou zla a dobra nejde s podmínkami


			Jan Matoušek: Vybrat si mezi stranou zla a dobra nejde s podmínkami
25.2.2022 Spektrum

Ruský prezident Vladimir Putin vyslal na Ukrajinu okupační armádu. Za podpory běloruských jednotek začali ve čtvrtek 24. února ráno ruské jednotky ostřelovat velká ukrajinská města. Podle výkonného ředitele České asociace pojišťoven Jana Matouška se nesmíme bát ekonomických dopadů této krize.

Jsem přesvědčený, že ruskou agresí je zhrozen každý občan České republiky. A zajisté i my v pojišťovnách, kteří známe lidské neštěstí z první ruky. Když v roce 1984 Ronald Reagan označil tehdejší sovětský svaz za „říši zla“, pojmenoval přesně i současné Rusko.


Mohlo by vás zajímat: PwC: Šéfové českých firem za extrémní riziko považují nedostatek lidí


V jistém smyslu by nás nemělo překvapovat, že totalitní stát založený na lži a korupci, který páchá násilí na svých vlastních občanech, se nerozpakuje ho páchat na svých sousedech.

Je zbytečné nyní pátrat, proč jsme udělali chybu a ustoupili ruskému diktátorovi příliš. Ale je nezbytné si uvědomit, že na Ukrajině se bojuje i za nás. Nesmíme se začít litovat a bát se ekonomických dopadů této krize.


Mohlo by vás zajímat: Abeceda pojištění majetku s Pillow: L jako Loupežníci a Lapkové


Musíme ihned začít investovat do významného posílení našich obranných schopností, volit si politiky, kteří nebudou uhýbat agresorovi, pomoci státu tam, kde to bude potřebovat. A pokud zchudneme, budiž. Vybrat si mezi stranou zla a dobra nejde s podmínkami.

Jan Matoušek
Výkonný ředitel České asociace pojišťoven

 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články