Jiřina Nepalová

Jiřina Nepalová

Funkce: Ředitelka a zakladatelka pojišťovací makléřské společnosti RENOMIA a.s.

V pojišťovnictví působí již od roku 1978, kdy začala pracovat v České pojišťovně na úseku likvidace majetkových a odpovědnostních škod. V průběhu více než patnáctileté praxe v pojišťovně postupně získala zkušenosti s pojištěním průmyslových a podnikatelských rizik a stala se vedoucí agentury průmyslových rizik České pojišťovny.

Ředitelkou společnosti RENOMIA je od roku 1993 a pod jejím vedením se tato firma stala největším pojišťovacím makléřem v České republice.

Jiřina Nepalová má bohaté profesní zkušenosti se všemi druhy pojištění stejně tak jako s řízením firmy a vedením lidí.

Je členkou správní rady Nadačního fondu pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví. V r. 2014 získala titul Lady Pro u příležitosti vyhlášení Českých 100 nejlepších, umístila se také v žebříčku ankety Hospodářských novin TOP 25 žen českého byznysu a zároveň v žebříčku padesáti nejvlivnějších žen Česka časopisu Forbes. Obdržela významné ocenění Manažerka odvětví Bankovnictví a pojišťovnictví v rámci soutěže MANAŽER ROKU 2014. Zároveň se také stala jedním z deseti držitelů TOP 10 MANAŽER ROKU.

Od roku 2009 je členkou prezídia Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM). Ve volebním období 2011 – 2013 zastávala pozici předsedkyně Asociace, znovuzvolena do čela AČPM na volební období 2015 – 2017. Za svou klíčovou prioritu v této funkci považuje úkol posílit vnímání profese pojišťovacího makléře jako odborného konzultanta a poradce, který profesionálně hájí zájmy svých klientů.

Za rok 2015 získala ocenění EY Podnikatelka roku za okres Praha.

V roce 2017 získala jako první žena v historii ocenění Osobnost pojistného trhu v rámci ankety Pojišťovna roku.

Související články