Rakušané kryjí z cestovního pojištění nejvíce storna


			Rakušané kryjí z cestovního pojištění nejvíce storna
18.5.2018 Spektrum, Zahraničí

Šest z deseti Rakušanů se už někdy pojistilo na cestu do ciziny. Všeobecně se dá konstatovat, že bezpečnost a jistota hrají při výběru dovolené stále větší roli.

Pro téměř čtvrtinu turistů z Rakouska je aktuální bezpečnostní situace v rekreační destinaci, kam míří na dovolenou, podstatně důležitější, než byla přede dvěma roky. Hlavně věková skupina 20-29 let vykazuje zvýšenou potřebu zabezpečení dovolené, a rezervují si ji v cestovní kanceláři. To jsou hlavní závěry studie provedené společností Europäische Reiseversicherung AG ve spolupráci s agenturou maketagent.com. Tento výzkum se realizuje jednou za 2 roky.

Podíl 15 % dotázaných si v souvislosti s cestováním přeje více informací na téma bezpečnost. Zejména ženy a starší osoby své dovolené plánují podle aktuální bezpečnostní situace. Dále trvá trend, že Rakušané cestují stále více. Vzrůstá počet lidí, kteří jezdí na dovolenou častěji než 4x ročně. Naproti tomu klesá počet Rakušanů, kteří se podívají jako turisté za hranice jen jednou ročně.


Mohlo by vás zajímat: Co je investice podle dětí, rodičů a prarodičů?


60 % respondentů už alespoň jednou v minulosti uzavřelo před odjezdem cestovní pojištění. Především starší turisté a rodiny s dětmi sahají po odpovídající pojistné ochraně z cestovního pojištění. Nejsilnějším motivem pro sjednání je ochrana pro případ storna cesty. Další důvody v pořadí jsou lékařské zabezpečení v případě potřeby, transport domů a 24hodinová asistenční služba.

I nadále dávají respondenti přednost jednorázovému pojištění podle aktuální potřeby. Jen 25 % sjednalo celoroční formu cestovního pojištění. Pro dvě třetiny těchto klientů pojišťoven je nejdůležitějším motivem nepřetržitá asistenční služba na telefonu s GPS zaměřením klienta v nouzi.


Mohlo by vás zajímat: Finanční výkazy v éře digitálních společností


Ochrana z veřejného zdravotního pojištění je přeceňována

Celých 86 % Rakušanů věří, že v rámci cest po Evropě vystačí s tzv. e-card (veřejné zdravotní pojištění), z níž jsou podle svého přesvědčení dostatečně kryti pro případ potřeby. Více než čtvrtina (26 %) si myslí, že mimo prostor EU v přímořských zemích ve Středomoří vystačí s dostatečným soukromým zdravotním a úrazovým pojištěním.

Necelá pětina (18 %) se dokonce domnívá, že e-card je ochrání před náklady léčebné péče všude na světě. 30 % Rakušanů je toho názoru, že e-card zahrnuje i zpětný transport domů, je-li potřeba. „To je velký omyl, který může turistu přijít hodně draho,“ říká Mag. Wolfgang Lackner, CEO pojišťovny Europäische Reiseversicherung AG. „e-Card kryje jen základní péči ve veřejných zařízeních. A mimo Evropskou unii nemá význam žádný.“

Největšími riziky na cestách jsou onemocnění a úraz. Jeden den s léčbou v nemocnici může přijít i na    1 000 eur a více, repatriace postiženého Rakušana domů může stát až 150 000 EUR… Tyto náklady musí lidé zaplatit ze svého, pokud nemají cestovní pojištění.

Zdroj: asscompact.at

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články