Allianz podporuje výrobu dětských handbiků


			Allianz podporuje výrobu dětských handbiků
2.9.2020 Tiskové zprávy

Spolupráce, kterou před třemi roky zahájila Allianz s neziskovou organizací Černí koně a která se zaměřuje na postižené děti s omezenou mobilitou, bude pokračovat i letos. Pomoc pojišťovny spočívá v tom, že už od roku 2017 pomáhá zafinancovat velmi užitečnou pomůcku – handbike, která dětem na vozíčku pomáhá nejenom fyzicky v rámci rehabilitace, ale také psychicky a mentálně.

S koly na ruční pohon a někdy i elektropohon, už si několik dětí mohlo dopřát to, co většina ostatních považuje za naprostou samozřejmost. Svobodu, nezávislost, možnost dostat se ven a nebýt při tom odkázaný na čas a ochotu ostatních. Handbike, na který díky pomoci Allianz finančně dosáhnou, jim všechno tohle umožnil. Není bez zajímavosti, že pojišťovna přispěla i ke vzniku prvního dětského elektrohandbiku na světě, který získala tehdy desetiletá Karolínka z Kopřivnice, trpící úbytkem svalové hmoty.

Dětské handbike ještě před několika lety v České republice nikdo nevyráběl a děti je neměly kde získat. Jsou pro ně nejenom symbolem svobody, ale mají také velký vliv na jejich fyzickou kondici, kterou potřebují v rámci rehabilitace neustále trénovat. Neméně důležitý dopad mají i na jejich psychiku a vzrůstající sebevědomí.


Mohlo by vás zajímat: Když ekonomové nevidí pro stromy les


„Pro spolupráci při podpoře Černých koní se podařilo nadchnout i zaměstnance Allianz a jejich ujeté kilometry na trenažérech ručních kol jsme vždy pravidelně vyměnili za finanční obnos a „vyjezdili“ příspěvek na dětská ruční kola, která by si kvůli vysokým pořizovacím nákladům nemohli rodiče handicapovaných děti dovolit,“ říká manažer komunikace Allianz pojišťovny Václav Bálek.

„Je to důležitá věc pro děti, které mají pohybové omezení jak nohou, tak i rukou a na běžném kole na ruční pohon nejsou schopny své tělo uvézt,“ doplňuje předseda sdružení Černí koně Tomáš Pouch, který tuto neziskovou organizaci v roce 2008 založil. Karolínka dostala celosvětový unikát s tím, že současně jeho tvůrcům zprostředkovala i nové poznatky, které byly důležité pro další vývoj elektrohandbiků. „Do budoucna bychom je také chtěli doplnit například elektronickou brzdu na dálkové ovládání, aby kolo mohl doprovod dítěte zastavit i na dálku,“ dodává Pouch.


Mohlo by vás zajímat: 2Q 2020: Allianz má stabilní celkové výnosy. SCOR udržel růst pojistného


Naposledy získal díky Allianz svůj elektrohandbike dnes třináctiletý Niki z Chrudimi, kterému se v devíti letech po nedokrvení spodní části míchy ze dne na den otočil svět a skončil na vozíčku. Nejnovějším příjemcem handbike bude jedenáctiletá Michaelka, které pomůže při rehabilitaci po dětské mozkové obrně.

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články