Koncern UNIQA znovu investoval do rozvoje startupu Twisto


			Koncern UNIQA znovu investoval do rozvoje startupu Twisto
10.5.2019 Tiskové zprávy

V rámci dalšího investičního kola získala v minulých dnech česká společnost Twisto na budoucí rozvoj 14 milionu EUR od nových i stávajících zahraničních investorů. Znovu se zapojil koncern UNIQA Insurance Group, jenž podpořil Twisto už koncem roku 2017. Twisto si klade jasný cíl získat do pěti let v regionu CEE dva miliony zákazníků.

Do druhého kola se zapojila jak UNIQA, tak i ING, jež společně už v minulosti poskytly 5 milionů EUR. Nově se přidaly holandsko-britsko-singapurský fond Finch Capital a ryze holandský Velocity Capital. Jedním z podporovatelů zůstává i skupina Enern. Nově vstupující fondy také odkoupily podíly dřívějších investorů.

Celkově Twisto už získalo pro své aktivity kapitál přes 21 milionů EUR a dalších 15 milionů putovalo do firmy ve formě úvěrů na pracovní kapitál. Společnost kalkuluje i s možností ještě letos čerpat dalších 30 milionů EUR od mezinárodních fondů a institucí na financování klientského portfolia v Čechách a Polsku.


Mohlo by vás zajímat: Automobilový průmysl: Nejvyšší riziko neuhrazení pohledávek od doby krize


Cílem je urychlení expanze, růst objemu transakcí a zněkolikanásobení obratu až na 2,5 miliardy korun tento rok. Loni se v polovině roku podařilo Twistu etablovat značku a odložené platby na internetu v Polsku. Ještě letos tam plánuje management společnosti spustit účty s kartou a Apple Pay. Připravena je i další expanze v regionu střední a východní Evropy. Novinkou tohoto roku má být možnost nahrát si do Twista vlastní peníze pro klienty, kterým nevyhovuje kredit.

Firma hodlá využít nejen finanční injekci od investorů, ale rovněž jejich zkušenosti: „Jsem potěšen, že koncern opět hodlá podpořit český projekt. Díky dlouhodobým znalostem trhů ve střední a východní Evropě může UNIQA přispět i expertním know-how. Etablované velké pojišťovně spolupráce s různými startupy na druhou stranu poskytuje hlubší porozumění moderním technologiím a procesům,“ přivítal novou iniciativu centrály koncernu Martin Žáček, CEO české UNIQA pojišťovny.

„Twisto má potenciál ovládnout zdejší region. Vedle rychlého růstu se nám líbí technologie Nikita. S tak moderním a progresivním pohledem na zákazníka jsme se nesetkali ani v západní Evropě. Věříme, že se podaří udělat z Twista nejsilnější fintech společnost v regionu,“ zdůvodnil vstup fondu Finch Capital jeho principál Aman Ghei.


Mohlo by vás zajímat: ČASF se rozrůstá o společnost SMS finance


Nikita je skoringový algoritmus, jenž díky nejmodernější technologii a umělé inteligenci dokáže během zlomku vteřiny vyhodnotit bonitu klienta. Díky němu se zákazníci mohou registrovat do Twista on-line během pár minut, aniž by byli podrobeni detailnímu schvalovacímu procesu v kamenné pobočce, jak je u bankovních služeb běžné. Díky vysoké přesnosti a úspěšnosti odhadu každého jednotlivce využívá systém Nikita i největší český e-shop Alza.

Twisto vzniklo v roce 2013 jako nová platební metoda v e-shopech a postupně se rozvinulo v plnohodnotnou platební aplikaci pro každodenní potřeby. Od roku 2015 má Twisto licenci od České národní banky. Sídlí v Praze. Za celou dobu existence společnosti využilo služby už půl milionu Čechů. Twisto účet, hlavní produkt firmy, má aktuálně na 60.000 zákazníků. Vedle on-line plateb na jeden klik nabízí Twisto platební kartu, jejíž součástí je i cestovní pojištění UNIQA. Klienti využívají i na trhu jedinečný platební náramek nebo pokročilou platbu faktur a složenek Snap. Letos v únoru spustilo Twisto i platby prostřednictvím Apple Pay.

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články