Martin Žáček Poisťovákom roka 2019 na Slovensku


			Martin Žáček Poisťovákom roka 2019 na Slovensku
29.4.2019 Tiskové zprávy

Minulý týden byl zvolen v tradiční anketě Poisťovňa roku pořádané společností Fincentrum společně s ekonomickým týdeníkem TREND Poisťovákom roka 2019 předseda představenstva a generální ředitel české i slovenské UNIQA Martin Žáček. Ocenili ho ve svém hlasování generální ředitelé pojišťoven působících na slovenském trhu.

„Titulu si moc vážím, protože mi ho udělili moji kolegové řídící pojišťovny na Slovensku. Vnímám ho jako vyznamenání výsledků UNIQApoisťovni, v níž působím ve funkci generálního ředitele šestým rokem. Současně ho beru jako ocenění mé práce ve prospěch celého slovenského pojistného trhu na půdě Slovenské asociace pojišťoven a Slovenské kanceláře pojistitelů v období, které pro naše odvětví není právě snadné,“ komentoval úspěch Martin Žáček.

Do funkce předsedy představenstva a generálního ředitele slovenské UNIQA byl jmenován v lednu 2014. Vykonává ji paralelně se stejnými pozicemi v české UNIQA.

Za uplynulých pět let jeho vedení vzrostly česká a slovenská UNIQA celkově na předepsaném pojistném bezmála o třetinu, zisk se zdvojnásobil a náklady stouply jen o 10 %.

V české UNIQA pojišťovně pracuje Martin Žáček ve funkci předsedy představenstva a generálního ředitele od roku 2008. V oboru pojišťovnictví pracuje od roku 1994. Celou dobu věnoval rozvoji jedné společnosti – UNIQA pojišťovně (do roku 2001 pod názvem Česko-rakouská pojišťovna).


Mohlo by vás zajímat: Pojišťovna roku: Vyhlášen 19. ročník odborné ankety. Galavečer 14. května


Absolvent Jaderné a fyzikálně inženýrské fakulty a původní profesí vědecký pracovník nastoupil s úkolem vybudovat oddělení controllingu, kde mohl uplatnit své schopnosti v matematice i statistice.

Během dalších let prošel řadou manažerských pozic a různých funkcí v představenstvu (CFO, CITO), a poté převzal od ředitele-zakladatele Marka Venuty řízení společnosti.

V České republice se Martin Žáček stal Pojišťovákem roku v soutěži Pojišťovna roku pořádané společností Fincentrum už čtyřikrát (2012, 2015, 2016 a 2017).

Slovenská UNIQA působí na trhu od roku 1991 (původně pod názvem Otčina).

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články