Vysoká cena benzínu? Vracení peněz z pojištění na obzoru!


			Vysoká cena benzínu? Vracení peněz z pojištění na obzoru!

Vysoká cena benzínu a nafty mění chování majitelů vozidel. Růst nákladů totiž lze kompenzovat nižším provozem vozidel, ať již za pomoci veřejné dopravy, vyšším využíváním home-office nebo sdílenou jízdou.

Nižší provoz vozidla kromě úpory na pohonných hmotách při volbě správného produktu přináší i úsporu na pojištění samotného vozidla. O tom se již někteří majitelé aut přesvědčili během pandemických opatření v minulých dvou letech. Pro všechny ostatní jsme připravili odpovědi na nejčastější otázky českých řidičů v souvislosti s vracením peněz z pojištění vozidel za neprojeté kilometry.


Mohlo by vás zajímat: Kontejnerová lodní doprava v době koronavirové


Jak poznám, že moje pojištění vrací peníze?

V současné době nabízí pojištění s vracením peněz tři pojišťovny. Jedna z nich podmiňuje vracení peněz instalací telematické jednotky, zbývající dvě pojišťovny (včetně Pillow) nic podobného nepožadují. Pojištění s vracením peněz za neprojeté kilometry poznáte snadno, na počátku pojištění jste na výzvu pojišťovny vyfotili stav tachometru. Díky tomu pojišťovna bude vědět, kolik kilometrů jste za rok najeli.

Dostanu peníze zpět, pokud nemám pojištění s cenou dle kilometrů?

V takovém případě žádné peníze od pojišťovny zpátky nedostanete. I když jste jezdili výrazně méně a riziko pro pojišťovnu kleslo, stále platíte plnou cenu. U těchto produktů bohužel platí, že auta s nižším počtem ujetých kilometrů doplácí v ceně na auta s vysokým ročním nájezdem.


Mohlo by vás zajímat: Kvalita autoservisů se v minulém roce nevrátila na předkoronavirovou úroveň


Co mám udělat, abych dostal/a peníze zpět?

Nemusíte dělat vůbec nic, vše je automatické jako při platbě za elektřinu nebo vodu. Po roce trvání vašeho pojištění vás pojišťovna vyzve k zaslání nového stavu tachometru a vyúčtuje ujeté kilometry. Pokud jste při sjednání pojištění odhadovali, že najedete například 12 tisíc kilometrů, ale kvůli drahým palivům to byla pouze polovina, dostane zpět peníze za neprojetých 6 tisíc kilometrů. Celková vratka se vypočte jako součin neprojetých kilometrů a ceny za 1 kilometr, kterou máte v případě Pillow transparentně uvedenu přímo ve smlouvě.

Za které části pojištění se vrací peníze?

Peníze se vrací za povinné ručení, havarijní pojištění a za pojištění skel vozidla. Pojištění s cenou dle kilometrů lze v případě Pillow pojišťovny uzavřít nejen pro osobní auta, ale také motorky, nákladní vozy a autobusy.


Mohlo by vás zajímat: Vláda schválila úplné zrušení EET od příštího roku


Na jaký účet mi vrátíte peníze?

Peníze za neprojeté kilometry najdete ihned po ročním vyúčtování ve své Pillow peněžence. Je pouze na vás, jak s nimi naložíte. Můžete je použít na úhradu dalšího pojistného nebo si je poslat na svůj účet nebo nově i na konto SOS Ukrajina společnosti Člověk v tísni.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články