Video: Vykolejení vlaku u Mariánských Lázní. Škoda je 29 milionů


			Video: Vykolejení vlaku u Mariánských Lázní. Škoda je 29 milionů
30.7.2019 Spektrum, Škody, Video

28. 7. 2019 mezi Chodovou Planou a Mariánskými Lázněmi vykolejil nákladní vlak. Při mimořádné události vykolejila lokomotiva a třináct vozů. Celkově byla škoda odhadnuta na 29 000 000 Kč (20 mil. vlak, 9 mil. trať). Provoz na trati je zastaven. Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti vzniku mimořádné události v místě jejího vzniku.

Železniční souprava tvořená dvěma lokomotivami a šestnácti vagony vykolejila na hlavní železniční trati z Mariánských Lázní na Plzeň. Provoz na trati je zastavený.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Nový impuls v boji proti diskriminaci


Nákladní vlak převážel sypký vápenec. Jedenáct vagonů skončilo mimo kolejový svršek, část převáženého materiálu se vysypala. Nehoda se stala v místě stavby nové silnice, na stavbě v době nehody bylo několik dělníků. Jednoho z nich na místě zkontrolovala záchranná služba.

Zdroj: youtube

Zároveň pro vyproštění vlaku byla povolána na místo těžká vyprošťovací technika. Některé vagony, jež zůstaly na náspu, už stroje vyzvedly na koleje a bylo možné je po nich odvézt. Na náspu a na stráni zůstávají vagony, jež bude muset odstranit těžká technika. Trať, po které jezdí i dálkové vlaky, zůstává uzavřená a vlakovou dopravu nahradily v uzavřeném úseku autobusy. 

Zdroj: youtube

Příčinu nehody zjišťuje policie a drážní inspekce. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. V současné době na místě probíhají potřebné úkony, včetně ohledání místa a zajišťování veškerých stop, aby mohla být vyšetřena příčina a okolnosti této mimořádné události,“ informovali policisté na sociální síti Twitter.


Mohlo by vás zajímat: Počet neschopenek stále roste


„Bohužel šetření nehody nákladního vlaku u Mariánských Lázní ukazuje, že strojvedoucí zřejmě trojnásobně překročil povolenou rychlost,“ uvedl na twitteru generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Svoboda.

Zdroj: Drážní inspekce

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články