VŠFS: Důchodová reforma – jak dál?


			VŠFS: Důchodová reforma – jak dál?
18.4.2011 Záloha článků

Porovnání koncepce připravované české důchodové reformy a Panevropského penzijního systému přinese vedle řady dalších aktuálních témat připravovaný druhý ročník mezinárodní vědecké konference Důchodová reforma – jak dál?, kterou dne 5. května pořádá Vysoká škola finanční a správní pod vedením prof. Ing. Jaroslava Vostatka, CSc, předního českého odborníka na systémy důchodových reforem.

Jako keynote speaker vystoupí prof. Robert Holzman (Světová banka a Vídeňská univerzita) s příspěvkem nazvaným „Důchodové reformy v Evropě: trendy, nové výzvy a společné opce“.


Konference se koná v prostorách Grand hotelu Bohemia, Králodvorská 4, Praha 1. V dopoledním bloku vystoupí vedle prof. Holzmana a prof. Vostatka (přednese příspěvek „Panevropský penzijní systém jako alternativa vládní důchodové reformy“) i Jiří Král (MPSV) s příspěvkem „Stav důchodové reformy v ČR“.


Odpolední blok je vyhrazen příspěvkům vybraným vědeckým výborem konference a diskusi. K 15. 4. 2011 byly přihlášeny příspěvky těchto účastníků: Hans Fehr (Univerzita Würzburg a Netspar), Kenichi Hirose (MOP, Budapešť), András Simonovits (EÚ, Budapešť), Martin Potůček (FSV UK), Juraj Draxler (CEPS, Brusel), Petr Mach (VŠFS), Václav Vybíhal (VŠFS), Jiří Šindelář (USF ČR), Jaroslav Šulc (ČMKOS), Jan Mertl (VŠFS), Jiří Šteg (ProAlt). Aktuální program můžete sledovat na http://www.vsfs.cz/duchodovareforma.


Z konference bude vydán recenzovaný sborník na CD.

Zdroj: VŠFS

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.