Služba MeteoUNIQA už varuje před lokálními extrémy počasí


			Služba MeteoUNIQA už varuje před lokálními extrémy počasí
15.7.2009 Technologie

Od 1. července funguje služba MeteoUNIQA informující o bezprostředně se blížícím mimořádném výkyvu počasí klienty UNIQA podle jimi zadaného PSČ kdekoli v České republice. Za dva týdny se zaregistrovalo již přes 800 uživatelů, kteří doposud obdrželi celkem na 4.000 zpráv formou SMS nebo e-mailu. Uplynulé týdny byly bohaté na místní řádění živlů, takže hned prověřily užitečnost nové služby.
Uživatelé potvrzují, že přijaté předpovědi odpovídaly pozdější skutečnosti. Nejvíce oceňují fakt, že dostávají místně a časově přesné údaje, které globální meteorologické předpovědi ve sdělovacích prostředcích nemohou poskytnout. Sami meteorologové připouštějí v poslední době obtíže při předpovídání počasí, které se vyvíjí zcela nevyzpytatelně, čímž snižuje spolehlivost prognóz starých třeba jen jeden den. Dlouhodobější předpovědi jsou prakticky nemožné. Služba MeteoUNIQA vyhodnocuje vývoj průběžně 24 hodin denně, a díky sofistikovanému software a operativní komunikaci přes e-mail nebo SMS může varování vyslat s potřebným předstihem pro kteroukoli lokalitu.
Registrace přes webovou stránku nebo prostřednictvím zástupce UNIQA je pro klienty snadná. Zdarma potom dostávají relevantní varování výhradně pro jimi zadané PSČ (např. bydliště, rekreačního objektu apod.). Zprávy mohou v případě jasnějšího vývoje počasí dorazit s předstihem jednoho dne nebo několika hodin, v případě náhlého obratu ve vývoji ale třeba jen několik desítek minut před vypuknutím nepohody. Vždy má však klient alespoň minimální náskok, aby mohl přeplánovat svůj program a zabránit škodám.
UNIQA nyní tuto službu poskytuje bezplatně svým novým zákazníkům v neživotním pojištění, ale do budoucna zvažuje rozšíření okruhu uživatelů i na další druhy pojištění.
UNIQA

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články