Drahá energie: Jak se šetří v pojišťovnách?


			Drahá energie: Jak se šetří v pojišťovnách?
21.9.2022 Zahraničí

Nevídané ceny energie nutí spotřebitele i firmy jednat. Také pojišťovny v Německu a v Rakousku už přijaly úsporná opatření k tomu, aby ušetřily plyn a elektřinu. Dokládá to anketa, anebo zprávy přímo z některých společností.

Podle zprávy finančního magazínu Procontra-online provedly už některé německé pojišťovny konkrétní opatření platná pro jejich pobočky. Jde o společnosti Gothaer, Signal Iduna, VKB nebo Huk-Coburg. Podle nových instrukcí by si zaměstnanci nyní v teplých měsících měli mýt ruce jen studenou vodou. Klimatizace má být v interních prostorách nastavena jen on 2 stupně níže, než kolik je aktuální teplota venku. Večerní a noční osvětlení budov a jednatelství má zůstat vypnuté.


Mohlo by vás zajímat: Kyberkriminalita v Rakousku: Jak reagují firmy na útoky podporované státy?


Signal Iduna nad tento rámec ještě připravila zásobu nafty pro nouzové agregáty na elektrickou energii. Ty se v případě potřeby postarají o to, aby nezbytné prostory a budovy zůstaly v provozu. Rovněž Ergo podle této zprávy pracuje na opatřeních k budoucí úspoře energií, nicméně vedení zatím nesdělilo žádné přesnější informace. Gigant Allianz nebo pojišťovna LVM se k tomuto tématu v Německu dosud nevyjádřily.

Příplatky na energie zaměstnancům a zprostředkovatelům nebudou

Zatím se neuvažuje o tom, že by zaměstnanci dostali eventuálně příplatky na náklady na energie. To samé se podle ankety týká i zprostředkovatelů a poradců. Podle sdělení dotázaných zástupců pojišťovacích společností neplánují firmy žádné konkrétní dávky na zvýšené platby za energie; u pojišťovacích poradců a zprostředkovatelů jde koneckonců zpravidla o samostatně výdělečné osoby a podnikatele, a musí tedy svůj provoz financovat a organizovat samostatně ve vlastní režii. Podle mluvčího pojišťovny Gothaer by takový příplatek u makléřů nebyl korektní ani z pohledu Compliance, a tudíž ho nepovažuje za možný.


Mohlo by vás zajímat: 2Q 2022: Munich Re vykázal předepsané pojistné 8,3 %. Swiss Re návrat k zisku


Rakouská UNIQA vypnula světelnou show na své centrále

Rovněž v Rakousku uvažují o úsporných opatřeních. Aktuální krok provedla UNIQA: od roku 2005, kdy se ve Vídni přestěhovala centrála evropského koncernu do nové budovy UNIQA Tower na břehu dunajského kanálu, byl objekt celá léta světelným nosičem společenských a podnikatelských hodnot. Tisíce úsporných LED žároviček na 21 patrech každý večer zářilo do tmy a přinášelo dynamickou světelnou show k různým aktuálním tématům. Nyní vedení firmy nařídilo pauzu a UNIQA Tower potemněla. Z nábřeží viditelný nápadný symbol Vídně přerušil svůj provoz z důvodu energetické krize, a právě nyní žádná světelná poselství nevysílá. Podle sdělení z koncernu bude světelná show v omezeném režimu zapínána jen při významných akčních dnech.

Kromě tohoto pro všechny vnímaného kroku však vedení koncernu přijímá další opatření reagující na energetickou krizi a drahotu: pečlivě monitoruje aktuální oděr elektrické energie a vyhlásilo fotovoltaickou ofenzívu.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články