Podle GDV dochází v Německu k rekordnímu plnění v životním pojištění


			Podle GDV dochází v Německu k rekordnímu plnění v životním pojištění
28.11.2023 Zahraničí

Celostátní svaz německého pojišťovnictví (GDV) otevřel nový statistický portál, na němž jsou shromážděny všechny důležité údaje o německém pojišťovnictví. Podle GDV z nich zvlášť vyčnívá jeden údaj z životního pojištění.

Životní pojistitelé, penzijní pokladny a penzijní fondy vyplatily totiž v roce 2022 na pojistných plněních tolik, co nikdy předtím. Jörg Asmussen, výkonný ředitel GDV, k tomu uvedl, že výše pojistných plnění se v roce 2022 zvýšila oproti roku 2021 o 5,4 % na rekordní hodnotu 91,2 mld. EUR. To znamená, že každý den příslušné podniky vyplatily pojištěným osobám zhruba 250 mil. EUR, a to buď ve formě kapitálových částek, nebo ve formě výplat důchodů. Asmussen je názoru, že to svědčí o výkonnosti sektoru, z níž mohou klienti při jejich zabezpečení ve stáří profitovat.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Klimatická hysterie a klimatická rozvážnost


Kromě toho Asmussen blíže zmínil i novou nabídku GDV v oblasti statistiky. Na základě statistické brožury (Statistisches Taschenbuch) byla totiž připravena nová rozsáhlá digitalizovaná statistika. Na www.gdv.de/statistik lze nyní ihned nalézt interaktivní statistiky ze všech pojistných odvětví. Pružně se dají přepracovat pro různé možnosti použití, např. pro sociální média, nebo se dají optimalizovat pro tisk apod. Tato statistika nově umožňuje například rychlý přístup k takovým tématům, jako jsou například přírodní nebezpečí nebo Evropa. Technické řešení nového statistického portálu GDV bylo uskutečněno společně s rakouským start-upem 23degress.


Mohlo by vás zajímat: Na dálnicích v Česku se ročně stane přes 460 nehod se zvěří


Při vstupu na nový statistický portál je ihned zřejmé, že jsou na něm umístěny všechny statistické údaje, jež GDV shromažďuje. Počítá se s rychlým vyhledáváním. Mezi stěžejní oblasti patří statistiky o německém pojišťovnictví, mobilita a mezinárodní (statistiky). V rámci mobility lze nalézt i statistiku ukazující vývoj nákladů na opravy vozidel v Německu podle let (např. cena práce mechanika) apod. Pokud jde o mezinárodní statistiku, tak je rozčleněna na pojistné trhy, propojištěnost a zajištění. Výhodou také je, že na jednom místě jsou všechny statistické publikace, které vydává GDV.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články