Pojišťovna Lloyd's je připravena po 328 letech z Londýna odejít


			Pojišťovna Lloyd's je připravena po 328 letech z Londýna odejít
22.12.2016 Zahraničí

Lloyd’s of London se stala první velkou společností, která potvrdila, že je kvůli Brexitu ochotna opustit City a přesunout část své činnosti na kontinent. Po 328 letech v Londýně se pojišťovna rozhodla změnit působiště a přestěhovat se do EU, aby chránila svůj přístup na evropský jednotný trh. 

Podle Johna Nelsona, předsedy představenstva Lloyd’s, byl že londýnský status coby celosvětového pojišťovacího lídra výsledkem referenda ohrožen. Varoval před odchodem společností ještě před tím, než Brexit vejde v platnost, kvůli neschopnosti vlády konkretizovat změny. A vypadá to, že jeho varování nebyla planá - po 328 letech v Londýně společnost vytvořila seznam možných míst, kam se část společnosti může přesídlit, pokud by v Londýně ztratila přístup k jednotnému evropskému trhu. Ve hře je mimo jiné Dublin, Paříž a Frankfurt. 

Konkrétní návrh bude finalizován v únoru, a musí projít schválením dozorčí rady. Společnost by podle managementu nejraději zůstala kompletně v Londýně, ale vzhledem k ziskům vázaným na EU (cca 11%) si nemůže dovolit "Evropě zavřít dveře".

"Pojištění je proměnlivý obchod," řekl Nelson. "Stejně jako ostatní finanční instituce, i my musíme připravit plán změn - i kdyby mělo jít jen o preventivní záležitost," prohlásil. Podle něj má vláda ještě několik měsíců na vyjasnění podmínek, které brexit přinese. "Naše centrum zůstane v Londýně, ať se stane cokoliv," dodal Nelson. Nic jiného od konzervativních Britů nelze očekávat - na druhou stranu, neříkali jsme totéž právě před referendem o brexitu?

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články