Pojišťovna Ping An je světovou jedničkou


			Pojišťovna Ping An je světovou jedničkou
22.5.2019 Zahraničí

Finanční magazín Capital zveřejnil seznam deseti největších pojišťoven světa. Podle časopisu se pojišťovnictví daří a pojišťovny jsou opěrným pilířem světového hospodářství, neboť poskytují pojistnou ochranu jednotlivcům i největším světovým koncernům. A kdo tedy vyhrál?

Úspěch podnikání v pojišťovnictví je v magazínu Capital dokumentován tím, že podle údajů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) z roku 2016 se pojistné podílelo už devíti procenty na hrubém domácím produktu členských zemí této mezinárodní organizace. Za úspěch se pokládá i ta skutečnost, že v roce 2017 vzrostlo pojistné téměř ve všech zemích světa.

Jako pozitivní příklad magazín Capital uvádí Rusko, kde pojistné životního pojištění vzrostlo zhruba o 41 %. Autoři příslušného článku si položili otázku, které pojišťovny nejvíce profitují z „honu“ za jistotou.  K hledání odpovědi využili seznam největších firem světa kótovaných na burze, který pravidelně zveřejňuje americký ekonomický časopis „Forbes“, a z něho sestavili následující pořadí největších pojišťoven: 


Mohlo by vás zajímat: V. AML směrnice a její možné dopady na pojišťovnický sektor  


  1. Ping An (Čínská lidová republika)

Pojišťovna byla založena v roce 1988. Specializuje se zejména na životní pojištění, škodové pojištění a obchod s cennými papíry. Její obrat naposledy činil 142 mld. USD a tržní hodnota byla ve výši 181 mld. USD. Dá se předpokládat, že u všech TOP 10 pojišťoven jde o údaje za rok 2018.

  1. Allianz (SRN)

Tato univezální pojišťovna byla založena v roce 1890. V současné době zaměstnává celosvětově více než 140 000 osob. Její obrat činil 123 mld. USD a její tržní hodnota byla oceněna na 100 mld. USD.

  1. AXA Group (Francie)

AXA byla založena v roce 1852 a zaměstnává více než 95 000 osob. Obrat byl vykázán ve výši 150 mld. USD a tržní hodnota představovala 64 mld. USD.


Mohlo by vás zajímat: Internet používáme už 27 let! Co bude dál?


Na dalších místech v rámci TOP 10 se umístily tyto pojišťovny: 4. China Life Insurance (ČLR); 5. Prudential plc (Spojené království); 6. Prudential Financial (USA); 7. Met Life (USA); 8. AIA Group (HongKong); 9. Zürich Versicherungs-Gesellschaft; 10. Assicurazioni Generali (Itálie).

Zdroj: Capital

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články