Willis Tower Watson získal TRANZACT. Jaké má plány?


			Willis Tower Watson získal TRANZACT. Jaké má plány?

Společnost Willis Tower Watson zveřejnila prohlášení, v němž informovala o akvizici společnosti TRANZACT. Tímto nákupem se má urychlit naplňování strategie této firmy, pokud jde o navázání přímého kontaktu se spotřebiteli. Cílem bylo také zaměření Willis Tower Watson na celý trh zdravotní péče o rozsahu až 50 milionů osob.

Společnost Willis Tower Watson je přední globální poradenská a makléřská firma, která nabízí spotřebitelům mimo jiné i tzv. komplexní „řešení“[1]. TRANZACT je zase organizace působící v oblasti zdravotní péče s přímým kontaktem ke spotřebitelům, která propojuje jednotlivé osoby s pojistiteli poskytujícími služby na americkém pojistném trhu. Současným většinovým vlastníkem společnosti TRANZACT je fond Clayton, Dubilier & Rice (CD&R), který ji získal v roce 2016. TRANZACT bude působit jako nedílná součást podnikání Willis Tower Watson v oblasti rozvoje a poskytování řešení pro zaměstnavatele, zaměstnance a důchodce.

TRANZACT zaměstnává přibližně 1300 specialistů, včetně 850 licencovaných agentů. Ve své podnikatelské činnosti kombinuje digitální marketing, prodej a expertízu v datové vědě tak, aby napojil jednotlivé osoby na přední americké pojistitele.  TRANZACT nyní obchoduje s širokou paletou produktů v oblasti zdravotní péče, ale také s mnoha doplňkovými produkty jakou jsou zubní zdravotní péče, životní pojištění a škodové pojištění.


Mohlo by vás zajímat: AXA ČR a SR 2018: Zisk skupiny vzrostl o 29 % na 725 milionů korun


John Haley, výkonný ředitel Willis Tower Watson, k této transakci uvedl: „Jsme potěšeni, že můžeme přivítat TRANZACT do naší rodiny. Tato akvizice znamená významnou růstovou příležitost v přímém prodeji produktů zdravotní péče v USA a prokazuje obnovené zacílení Willis Tower Watson na strategické příležitosti v oblasti fúzí a akvizic.“

David Graf, výkonný ředitel společnosti TRANZACT, zase zdůraznil: „Z propojení silných stránek a strategií obou společností budou mít značný prospěch pojistitelé i spotřebitelé.  Kombinace technologiemi tažených postupů a přímých kontaktů se spotřebiteli ze strany TRANZACT a špičkových schopností Willis Tower Watson v oblasti infrastruktury a zapojování účastníků vytváří unikátní a rozdílovou kapacitu na trhu.“

Celková kupní cena činí 1,2 mld. USD s dodatečnou možností vydělat až 200 mil. USD v roce 2021, jestliže budou dosaženy naplánované finanční cíle. Celková úhrada kupní ceny se skládá z úhrady v hotovosti ve výši 1,1 mld. USD a z úhrady ve výši 100 mil. USD v hotovosti nebo v akciích.


[1] „Solutions company“ lze definovat např. jako firmu, která zabezpečuje pro klienta komplexně potřeby spojené s daným projektem, a to od tvorby konceptu až po instalaci.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články