Zajímavost: Irský chirurg odsouzen na osm let za pojistné podvody


			Zajímavost: Irský chirurg odsouzen na osm let za pojistné podvody
12.3.2019 Zahraničí

Chirurg Anthony McGrath nyní bude trávit dlouhé roky za mřížemi místo na operačním sále. Byl shledán vinným za podvody, které spáchal nesprávnou interpretací skutečností s úmyslem oklamat pojišťovnu.

Případ začal vloupáním a loupeží v pronajatém bytu ve čtvrti Luton Hoo Estate v roce 2015. Policie z okrsku Bedfordshire obdržela od McGratha seznam bezmála 100 uloupených předmětů, zčásti starožitností. Chirurg následně zažádal kompenzaci za ztrátu od pojišťovny ve solidní výši 180 000 liber.

Při důkladném šetření však policie zjistila, že se McGrath snaží klamat, a to nejen ve vztahu k pojišťovně. Starožitnosti byly totiž místo krádeže ve skutečnosti odtransportovány předem do vlasti chirurga – do Irska. Ukázalo se , že dodávka, kterou si najal pro přestěhování, byla kvůli podezření policie vybavena sledovacím zařízením.

Vyšlo také najevo, že se chirurg dopustil podvodu v případě nekrytých hypoték v hodnotě jednoho milionu liber. A během soudního přelíčení se přišlo na další okolnosti, kdy chirurg úmyslně uváděl instituce v omyl v zájmu získání hmotných výhod.


Mohlo by vás zajímat: ZDPZ: Účinnější ochrana spotřebitele


Detektiv konstábl Dave Brecknock případ komentoval: „Šlo o neuvěřitelně komplexní tříleté vyšetřování a zdlouhavý soudní proces v délce více než čtyř měsíců. Jsem rád, že to máme celé za sebou a spravedlnosti bylo učiněno zadost.“

Přes složitost byly pohnutky pachatele jednoduché: porušoval opakovaně zákony v zájmu získat stovky tisíc liber. Průběh procesu ale ukázal, že je jedno, kým dotyčný je, jak si myslí, že je chytrý. Trestu neunikl. Soudkyně Barbara Mensah charakterizovala pachatele McGratha jako „patologickou osobnost, extrémně nepoctivou a arogantní, která využila jakoukoli příležitost, aby vysála peníze z pojišťovny.“

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články