Pojištění storno poplatků se vyplatí


			Pojištění storno poplatků se vyplatí
21.6.2016 Pro občany

Každoročně zaplatíme za dovolenou u moře desítky tisíc korun. Může se ale také stát, že již zaplacenou dovolenou, budeme muset z vážných důvodů zrušit a cestovní kancelář po nás bude vyžadovat storno poplatek. Za normálních okolností bychom o peníze přišli, ale je tu další možnost – pojištění storna.

Stát se to může každému z nás. Zlomená noha, angína, úmrtí v rodině, rozpad manželství. To jsou možné důvody ke zrušení plánované dovolené. Když opomeneme absenci zážitků, které bychom z letní dovolené mohli mít, přijdeme tak i o desetitisíce korun. Je nepříjemné kvůli osobním problémům přijít o zážitky, ale ještě nepříjemnější, je přijít o zážitky a ještě o peníze.

Je tu však možnost, která zachrání alespoň část peněz v případě storna – pojištění storna zájezdu. Cena tohoto pojištění je vzhledem k celkové možné ztrátě, velmi příznivá.

Pokud je někdo na vážkách, zda pojištění storna uzavřít, či nikoli, je dobré porovnat cenu pojištění s možnou výší ztráty. Cestovní kanceláře dnes běžně nabízejí současně při objednání zájezdu, i sjednání cestovního pojištění a možnost připojištění storna zájezdu. Pojištění je možné sjednat i individuálně u některého z online poskytovatelů pojištění.

Pojištění storna zájezdu poskytují například pojišťovny AIG, Allianz, AXA Assistance, ERGO, ERV, Kooperativa, Slavia a Uniqa. Při výběru vhodného pojištění, dbejte na podmínky pojištění. Jakého rozsahu pojištění je, jaké má výluky, maximální limity plnění, či výši spoluúčasti.

Pojištění storna zájezdu poskytují například pojišťovny AIG, Allianz, AXA Assistance, ERGO, ERV, Kooperativa, Slavia nebo Uniqa. Při výběru vhodného pojištění se zaměřte na seznam událostí, na které se pojištění vztahuje, výluky, maximální limity pojistného plnění a výši spoluúčasti.

Například u pojištění storna zájezdu od ERV Evropské pojišťovny je maximální limit pojistného plnění 300 tisíc korun na pojistnou smlouvu, respektive rodinu nebo spolucestující. Spoluúčast je 20 %. Pokud by se paní Lukáčová rozhodla pro samostatné pojištění stornopoplatků u ERV Evropské pojišťovny, činilo by pojistné 4 % z ceny zájezdu, tedy 2200 korun. Toto pojištění se vztahuje například na vážná akutní onemocnění či úrazy vyžadující hospitalizaci, úmrtí, rozsáhlé poškození domova následkem požáru, povodně či trestného činu, nezaviněnou ztrátu zaměstnání, rozvod či účast na opravném termínu zkoušky (pozn. kompletní výčet a popis situací je uveden v pojistných podmínkách).

Pro srovnání jsme spočítali i ceny pojištění storno poplatků u pojišťoven AIG a Allianz.

AIG pojištění storno poplatků kryje následující rizika:

Smrt, nemoc a úraz (včetně osoby blízké a spolucestujícího), svědectví u soudu, umístění do karantény,
nepojízdný dopravní prostředek v důsledku nehody, výpověď ze zaměstnání ze strany zaměstnavatele (z organizačních důvodů, pro nadbytečnost), požár, loupež nebo povodeň v místě vašeho bydliště, zpoždění cesty z důvodu okolností mimo vaši kontrolu a stornování po zpoždění dopravního prostředku delší než 24 hodin.

U AIG přijde pojištění storno poplatků na 1375 korun.

Allianz pojištění storno poplatků kryje následující rizika:

smrt, nemoc a úraz (včetně osoby blízké a spolucestujícího), požár, loupež nebo povodeň v místě vašeho bydliště, rozvod, zmeškání odjezdu z důvodu nehody, stávky, živelné události, výpověď ze zaměstnání ze strany zaměstnavatele z organizačních důvodů.

U Allianz zaplatíte za pojištění storno poplatků 1540 korun.

 

Limity pojistného plnění a výši spoluúčasti u pojištění storna ostatních pojišťoven si můžete prohlédnout v následující tabulce.

limity pojistných částel a výše spoluúčasti

(1) V případě pojištění stornopoplatků samostatně uhrazených letenek či ubytování činí spoluúčast pojištěného na pojistné události 20 %.

Zdroj: e-Finance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články